1, 2, 3 Mayıs Marketler Açık Olacak mı? Marketler Ne Zaman Kapalı? Marketler Ne Zaman Açık Olacak?

Korona virüs salgını sebebiyle yine Türkiye’de 1 Mayıs, 2 Mayıs ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Korona virüs önleme tedbirleri kapsamında alınan en önemli kararlardan bir tanesi üç haftadır arka arkaya alınan sokağa çıkma yasağıdır.

1, 2, 3 Mayıs Marketler Açık Olacak mı? Marketler Ne Zaman Kapalı? Marketler Ne Zaman Açık Olacak?
Yayın Tarihi: 28.04.2020 21:07:00

Korona virüs salgını sebebiyle yine Türkiye’de 1 Mayıs, 2 Mayıs ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Korona virüs önleme tedbirleri kapsamında alınan en önemli kararlardan bir tanesi üç haftadır arka arkaya alınan sokağa çıkma yasağıdır. Ancak artık doğal bir durum haline gelen hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili aramalar devam ediyor.

1 Mayıs, 2 ve 3 Mayıs marketler açık olacak mı? Marketler sokağa çıkma yasağında açık olacak mı? Marketler ne zaman kapalı olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile alakalı açıklamalar yaptı. 1 Mayıs, 2 Mayıs ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Peki, sokağa çıkma yasağı sürecinde marketler açık olacak mı? Marketler kaça kadar açık olacak? Tüm bu soruların yanıtlarını arıyoruz. Geçtiğimiz hafta marketler ilk iki gün sadece sabah 09 ile öğlen 14 arasında hizmet verebilmişti. Sonraki iki gün ise kapalı oldular ve hizmet veremediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün çıktığı Cumhurbaşkanlığı Komisyon Toplantısı sürecinden 14.50’de çıktı. Kabine toplantısında alınan kararlar doğrultusunda üç günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ifade etti.

Sokağa Çıkma Yasağı Üç Gün Sürüyor!


Ramazan sonuna kadar her hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu karar Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alındı ve bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Sokağa çıkma yasağı süreci 3 gün sürecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında: “Hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırılmasının bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Üç gün süreyle bu hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. 1 Mayıs gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs gece 00.00’a kadar olan sınırlandırmaya vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz. Cuma günü marketlerimiz yine 14.00’e kadar açık olacak.” Dedi.

Marketler Ne Zaman Açık Olacak?

Marketler Cuma günü saat 14.00’a kadar açık olacak. Sonrasında marketler kapalı olacak. Cumartesi ve Pazar günü marketler kapalı olacak. Marketler sokağa çıkma yasağının başladığı Cuma günü sabahında açık olacak öğlen saat 14.00’da ise kapanacak.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR