2. El araba fiyatları düşüyor! Corona Virüs rüzgarı tersine çevirdi

Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınının ardından 2. el otomobil fiyatları düşüşe geçiyor! Son dönemde artan fiyatlarla gündem olan ikinci el otomobil piyasasında rüzgar tersine dönüyor! Tüm Dünyada yoğun şekilde etkilenen ve küresel salgın ilan edilen Koronavirüs salgını, 2. el otomobil

2. El araba fiyatları düşüyor! Corona Virüs rüzgarı tersine çevirdi
Yayın Tarihi: 23.03.2020 23:18:00

Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınının ardından 2. el otomobil fiyatları düşüşe geçiyor! Son dönemde artan fiyatlarla gündem olan ikinci el otomobil piyasasında rüzgar tersine dönüyor! Tüm Dünyada yoğun şekilde etkilenen ve küresel salgın ilan edilen Koronavirüs salgını, 2. el otomobil fiyatlarında düşüşe yol açtı! İkinci el otomobil fiyatları Koronavirüs salgınıyla birlikte düşüşte! Peki 2. el otomobil fiyatları nasıl değişti, düşüş devam edecek mi? İkinci el otomobilde Mart ayı ve Nisan ayı fiyatları nasıl etkilenecek? İkinci el piyasasına dair son gelişmeleri bu haberimizde sizler için hazırladık...

Bankaların son dönemde düşen faizleri ve düşük faizli taşıt kredileri ile ikinci el ve sıfır otomobil fiyatlarında artışlar sürmeye devam ediyordu. Uygun faiz fırsatlarıyla birlikte yükselişe geçen 2. el piyasası, Kur dalgalanmasıyla daha da yükselişe geçmiş ve son dönemde en çok kazandıran piyasa olarak gündem bile olmuştu. İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar Koronavirüs pandemisiyle birlikte düşüşe geçti! Tüm Dünyada küresel piyasaları tehdit eden ve pek çok radikal önlem alınmasına yol açan Koronavirüs salgını, Türkiye'de 2. el piyasasındaki otomobil fiyatlarını düşüreceğe benziyor! İkinci el otomobilde ibre tersine mi dönüyor? İkinci el otomobil fiyatları Mart ve Nisan aylarında nasıl etkilenecek?

İKİNCİ EL'DE FİYATLAR EL YAKIYOR

Bankaların uygun faiz ve vade seçenekli taşıt kredileriyle ikinci el otomobil piyasasında fiyatlar neredeyse iki katına çıkmıştı. Milyonlarca alım-satım hacminin gerçekleştiği ikinci el piyasasında fiyatlar, faizlerin düşmesiyle yükselişe geçmişti. Bankaların sunduğu 0.49 ve 0.69 taşıt kredisi kampanyalarıyla tavan yapan fiyatlar, Dolar kurundaki dalgalanmayla birlikte daha da artış göstermişti. 


Son dönemde Türkiye'de de etkisini hızla gösteren ve 30 ölüm - 1.247 vakaya neden olan Koronavirüs salgını, İkinci el piyasasında rüzgarı tersine çevirmiş görünüyor. İkinci el piyasasında fiyatlar Koronavirüs salgını tehdidiyle düşüşe geçmiş durumda!

İKİNCİ EL FİYATLARI KORONAVİRÜS SEBEBİYLE DÜŞÜŞE GEÇTİ!

İkinci el otomobil piyasasında fiyatların düşüşe geçtiği gözlenirken, elle tutulur düşüşlerin Nisan ayının ilk haftalarından itibaren gerçekleşmesi bekleniyor. Kısa vadede 2. el piyasasında düşüşlerin hakim olması bekleniyor. 

İKİNCİ EL UZUN VADEDE ARTACAK

Otomotiv sektörü uzmanları, orta ve uzun vadede ikinci el piyasasında fiyatların yeniden yükselişe geçeceğini düşünüyor. Dolar kurunun 6.60 seviyesini görmesi, faiz oranlarında yaşanan son yükselişler de bu görüşü destekliyor. Kısa vadede düşen fiyatlarla 2. el piyasasında araç stoğunda yaşanacak azalma sonrası orta ve uzun vadede otomobil fiyatlarının yükselişe geçeceği öngörülüyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR