2. El Araçlarda Fiyat yükselişi! Sıfır arabalardan bile daha pahalı ikinci el fiyatları dikkat çekiyor

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada görülen koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi işsiz kaldı ve ülkemiz ekonomik anlamda zor dönemler yaşadı. Bu süreçte ekonomik olarak zorluk yaşanırken aynı zamanda alım gücümüzde de düşüşler meydana geldi. Daha önce ki zamanlara oranla pek çok üründe büyük

2. El Araçlarda Fiyat yükselişi! Sıfır arabalardan bile daha pahalı ikinci el fiyatları dikkat çekiyor
Yayın Tarihi: 13.10.2020 10:42:00

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada görülen koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi işsiz kaldı ve ülkemiz ekonomik anlamda zor dönemler yaşadı. Bu süreçte ekonomik olarak zorluk yaşanırken aynı zamanda alım gücümüzde de düşüşler meydana geldi. Daha önce ki zamanlara oranla pek çok üründe büyük fiyat artışlarının yaşanıyor olması da vatandaşın bu durumdan rahatsız olmasına neden oldu. En son olarak arablardaki fiyat artışı ise en çok dikkat çeken konulardan biri olarak gündeme geldi.

Araba sahibi olmak herkesin hayali ve isteği olmakla bitlikte gün geçtikçe sahip olmak daha da zorlaşan bir araç haline geldi. Ülkemizde sıfır araba almaktan vazgeçen ve ekonomik anlamda gücü yetmeyen vatandaşlar ise ikinci el araba almak için araştırmalar yapmaya başlamıştı. Ancak görgülen manzara karşısında pek çok kişi şaşkına döndü. Sıfır araçların fiyatlarından bile daha yüksek olan ikinci el araçları gören vatandaş araba alma düşüncesini rafa kaldırmak zorunda kaldı. Aynı zamanda ikinci el arabalardaki bu artışın nedeni ise merak konusu haline geldi.

Bu artışın en büyük nedeni ise son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran koronavirüs sonrası meydana gelen pandemi süreci olarak değerlendirildi. Bu süreçte pek çok iş yeri kapatıldı ve çalışanlar işsiz kaldı. Aynı zamanda yurtdışından gelen ürünler ve araçlarda temin edilememeye başladı. Bu nedenle ülkemizde sıfır araçların azalması ve yurtdışından getirtilememesi nedeni ile ikinci el araçlara olan talep arttı. Tam olarak bu noktada ise ikinci el araçlarda büyük bir zam meydana geldi.

İKİNCİ EL ARAÇLARDAKİ VE SIFIR ARAÇLARDAKİ MARKALAR VE FİYATLARI

Araba sahibi olmak isteyen kişiler büyük bir merakla sıfır ve ikinci el araba fiyatlarını araştırmaya başladılar. Bizler de sizler için bu haberimizde markaların sıfır ve ikinci el fiyatlarından bahsedeceğiz.


Fiat Egea 1.4 Fire

Bu arabaya sıfır olarak sahip olmak isteyen kişilerin 110.900 TL ödemeleri gerekir. Aynı zamanda aynı arabanın ikinci eli ise 148.000 TL olması ile dikkat çekiyor. Sıfır arabanın fiyatına göre çok daha yüksek bir fiyatla satışa sunulan bu görüntü birçok kişiyi şaşkına çevirdi.
 
Citroen C Elysee

Bu arabaya sıfır olarak sahip olmak isteyen kişilerin 163.750 TL ödemeleri gerekir. Aynı zamanda aynı arabanın ikinci eli ise 178.000 TL olarak değerlendirildi. Yine ikinci el fiyatının sıfır araçtan daha fazla olması ile dikkat çeken arabalardan biri haline geldi.
 
Renault Clio 1.0 SCe

Bu arabaya sıfır olarak sahip olmak isteyen kişilerin 133.900 TL ödemeleri gerekir. Aynı zamanda aynı arabanın ikinci eli ise 155.000 TL olarak değerlendirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle arabalarda oluşan zam bu araba içinde geçerli olmuş ve oldukça büyük bir artış gözlenmiştir.
 
Volkswagen Polo 1.0

Bu arabaya sıfır olarak sahip olmak isteyen kişilerin 165.900 TL ödemeleri gerekir. Aynı zamanda aynı arabanın ikinci eli ise 200.000 TL olması ile dikkat çekti. Bu araca sahip olmak isteyen kişilerin gördükleri manzara karşısında şaşkına dönmeleri ise dikkat çeken diğer bir konu oldu.
 
Toyota Corolla 1.6 Vision otomatik vites

Toyota corolla arabasına sahip olmak isteyen kişilerin 162.100 lira olarak belirlenen tutarı ödemeleri gerekir. Ayrıca ikinci el olarak almak isteyen kişilerin ise 216.000 TL ödeme yapması gerekir. Bu nedenle son dönemlerde araba almayı düşünen kişilerin kesinlikle ikinci el yerine sıfır araç bakmaları tavsiye edilir.
 
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR