735 lira dan 1310 lira ya kadar her kesime devlet tarafından destek

Bu zorlu süreç içerisinde ve normal süreç içerisinde devlet tarafından pek çok karşılıksız destek imkanları bulunmaktadır. Maaş ve sosyal yardımlar doğrultusunda emekli, işçi, işsiz, geliri olmayan ve öğrenciler için birbirinden ayrı destek ödemeleri bulunmaktadır.

735 lira dan 1310 lira ya kadar her kesime devlet tarafından destek
Yayın Tarihi: 15.05.2020 14:24:00

Bu zorlu süreç içerisinde ve normal süreç içerisinde devlet tarafından pek çok karşılıksız destek imkanları bulunmaktadır. Maaş ve sosyal yardımlar doğrultusunda emekli, işçi, işsiz, geliri olmayan ve öğrenciler için birbirinden ayrı destek ödemeleri bulunmaktadır. Böylelikle toplumun bir kısmı için düzenli olarak ödeme yapılmaktadır. Korona virüs sebebiyle Nisan ayı içerisinde 15’ten fazla sosyal yardım kampanyaları düzenlendi. Böylelikle vatandaşların bu fırsattan yararlanarak ödemeleri almaları sağlanıyor.

Devlet tarafından günümüzde birbirinden farklı sosyal yardım kampanyalarının düzenlenmesiyle birlikte işçi, işsiz ya da geliri olmayan yardıma muhtaç kişiler için birbirinden farklı ödemeler yapılmaktadır. Aynı zamanda öğrencileri kapsayan desteklerde bulunmaktadır. Günümüzde neredeyse tüm kesimler için maddi yardım ve maaş desteği sağlanıyor. Özellikle böyle bir zorlu süreç içerisinde korona virüs salgın hastalığı sebebiyle vatandaşlar için sosyal yardım paketleri oluşturuldu.

1800 TL’YE YÜKSELTİLDİ!

Devlet tarafından eğitimden sağlığa özel amaçlı birbirinden farklı aile yardımları ve yabacılara dahil birçok yardımın bu ay içerisinde zamlı yapılması bekleniyor. Bütçeden 70 TL’yi aşan yardımlar doğrultusunda pek çok vatandaşımız için 1800 TL yükseltilmesi ön görülmektedir. Konu ile alakalı olmasıyla birlikte vatandaşlarımız için çeşitli konu başlıkları ile ödeme almaları sağlanmaktadır.

550 TL 2 AYDA BİR FIRSATI!

Yapılan yardımlar doğrultusunda 2 ayda bir defa 550 TL alma fırsatı veriliyor. Bu yardımı ömür boyu alma fırsatı bulunmaktadır. 2 aylık periyotlar doğrultusunda şartlara uyum sağlayan vatandaşlar için ödeme PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Askere giden kişinin eşi bulunuyor ise eşi bulunmuyor ise anne ya da babası için PTT aracılığı ile 550 TL ödeme fırsatı sağlanmaktadır. Böylelikle asker ailelerine yardım desteği sağlanarak bu süreç içerisinde rahat geçirmesi hedeflenmektedir.


YAŞLILAR İÇİN 700 TL YARDIM İMKANI!

Emekliliği bulunmayan vatandaşlar için devletten destek sağlanıyor. Herhangi bir prim ödemesi zorunluluğu bulunmadan bu vatandaşlar için sosyal yardım yapılmaktadır. SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı primi olmayan için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından özellikle 65 yaş üstü yaşlılar için erkek kadın fark etmeden 700 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Bu ödemeler her ay düzenli olarak yapılmasıyla birlikte yaşlı vatandaşlarımızın rahat vakit geçirmesi sağlanmaktadır.

Aynı zamanda 18 yaş altında bulunan gençler için de sosyal güvencesi bulunmuyor ise hane içerisinde kişi başına düşen gelir 700 TL’nin altında bulunuyor ve yüzde 40 engelli olması kapsamında 550 TL ödeme yapılacağı bildirilmiştir. Sağlık raporu kurullarından alınması gereken ve engelli yakın aylığı alabilme fırsatını elde etmektedir.

1200 TL TERÖR YARDIMI!

SSPE ve Tüberküloz hastalığı yaşayan vatandaşlar için düzenli nakit yardımı yapılacağı açıklandı. Bu kanunun yasalaşmasıyla birlikte Tüberküloz ve SSPE hastalığı bulunan için hastaya bakmak ile yükümlü olan kişiler başvuru yapmaları doğrultusunda 1500 TL ödeme alma olanağına sahip olmaktadır. Ayrıca terör olaylarından olumsuz etkilenen aileler için ise acil gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma kapsamı doğrultusunda tüm ihtiyaçları için nakit ödeme gerçekleşmektedir.

İhtiyaçların karşılanması için ödenen miktar 1200 TL olarak belirlenmiştir. Ödemelerin hemen yapılması ile birlikte sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar için 805 TL engelli aylığı fırsatı da sunulmaktadır. Yüzde 40 ve 69 arasında engeli bulunan vatandaşlar için 537, yüzde 70 ve üzerinden olan engelliler için ise 805 TL ödeme yapılacağı belirlendi. Böylelikle bu yardımlar kapsamında bu zorlu süreçleri kolay bir şekilde geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR