8 şiddetinde deprem mi olacak? 15 ağustos deprem kahini Türkiye uyardı

Türkiye'de son depremler korkutuyor! İzmir ve ardından Denizli'de yaşanan depremler, Büyük İstanbul Depremi'nin habercisi mi? Ünlü deprem bilimci, 15 Ağustos 2019 Perşembe günü için Türkiye'yi uyardı! Denizli depremini de bilen deprem kahini 15 Ağustos Türkiye'de 8 şiddetinde deprem olacak dedi!

8 şiddetinde deprem mi olacak? 15 ağustos deprem kahini Türkiye uyardı
Yayın Tarihi: 14.08.2019 18:51:00

Son 1 haftada Türkiye'nin çeşitli illerinde ve bölgelerinde yaşanan depremler vatandaşları korkutuyor. Özellikle İzmir ve Denizli'de yaşanan son depremler, büyük İstanbul depreminin habercisi olarak yorumlanıyor. 14 Ağustos Çarşamba günü, Kandilli Rasathanesinden yayınlanan son deprem raporlarında, Denizli'de 3,7 büyüklüğünde yeni bir depremin daha olduğu açıklandı! Denizli'deki depremi bilen ünlü Deprem bilimci, 15 Ağustos 2019 tarihi için Türkiye'yi uyardı! 

Deprem kahini olarak adlandırılan ünlü deprem bilimci Frank Hoogerbeets, Denizli deprem tahminini tutturdu! Deprem kahini, daha önce 6-7 Ağustos tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğini söylemiş, bu tarihlerde İzmir'de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 5,1 şiddetinde deprem meydana gelmişti. Denizli'de de bugün, 14 Ağustos Çarşamba saat 14:25 itibariyle yaşanan 3,8-4 büyüklüğündeki deprem korkuttu! 

ÜNLÜ DEPREM KAHİNİ: TÜRKİYE'DE BÜYÜK BİR DEPREM OLACAK!


Ünlü deprem bilimci ya da sosyal medyada verilen ismiyle Ünlü deprem kahini Hoogerbeets, Ditranium isimli web sitesinden Türkiye için yeni uyarılarda bulundu! Deprem kahini, bu kez Akdeniz bölgesini uyardı ve peş peşe tetiklenecek depremler uyarısında bulundu. 15 Ağustos Perşembe gününü işaret eden Hoogerbeets, 6-7 büyüklüğünün dahi üzerinde bir şiddette deprem yaşanabileceğini aktardı.

Hollandalı deprem bilimci, tahminlerini neye dayanarak sunduğunu da açıkça ortaya koymuştu. Hoogerbeets, deprem tahminleri için bilgisayarda "Solpage" isimli bilgisayar programını kullandığını söyledi. 

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ YAKLAŞIYOR MU?

Büyük İstanbul depremi, eninde sonunda olacağı dünyadaki birçok deprem bilimci tarafından açıkça söyleniyor. İstanbul, deprem hazırlıklarına devam ederken, Türkiye'de son dönemde yaşanan depremler, İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Sorusunu da beraberinde getiriyor.
HABERİ PAYLAŞ