Ahmet Özdoğan: Arda Turan Galatasaray'da

Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden eski başkan adayı olan Ahmet Özdoğan, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ahmet Özdoğan: Arda Turan Galatasaray'da
Yayın Tarihi: 8.12.2017 16:37:00

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Galatasaray'ın eski yöneticisi Ahmet Özdoğan, ''Yönetim, Arda Turan'la ilk yarının bitmesinin ardından masaya oturacak'' dedi. 

Özdoğan'ın açıklamlarından önemli kısımlar şöyle;

HER YENİLDİĞİNDE FATİH TERİM ANMAK GALATASARAY'I KÜÇÜLTMEKTİR

Sayın Fatih Terim iyi bir Galatasaraylıdır. Fatih Terim, Galatasaray’a bundan sonra da gelebilir. Siz, sadece ve sadece terim üzerine bir sistem kurmamalısınız. Galatasaray bir sistem kurmalıdır. Ben Terim’e karşıyım demiyorum. Ama sadece Terim üzerine sistem kurulamaz. Her yenilince tek çare Terim dediğinizde Galatasaray’ı küçültüyorsunuz. Terim, Galatasaray için önemlidir. Ama sistem önemlidir.
 
ARDA TURAN İLE İLGİLİ GELİŞMELER OLABİLİR
 
Arda Turan konusunda bazı enteresan gelişmeler olabilir. Devre bittikten sonra Galatasaray ile Arda Turan arasında sıcak gelişmeler olabilir.
 
CİDDİ PARA ALIP OYNAMAYAN FUBOLCULAR VAR


Futbolun ayrı bir ekonomik düzeni var. Onun dışında bir şeyler söylüyorum. Diğer sporlarda getirilen rakam -200 milyon lira. Galatasaray zaten bankalardan borç alıyor. Daha futbola gelmedik. Futbolda ise Galatasaray’dan para alıp hiç forma giymeyen oyuncular var. Hepsi de Dursun Özbek yönetimindeyken geldi. De Jong, Hakan Balta gibi isimlerden bahsediyorum. Bunların hepsi etrafta geziyor. 34-35 milyon lira para ödüyoruz. Bonservisleri hiç konuşmuyorum, sabit ücrete ödediğimiz rakamları anlatıyorum. Sorun büyük.
 
BEŞİKTAŞ ÖNCE UEFA’YI VE SÜPER KUPAYI KAZANSIN

Türk takımlarının Avrupa’da başarılı olmasını isterim. Türk bayrağı bizim bayrağımız. Bu bizim olmazsa olmazımızdır. İlk önce bu yapılar tartışılmadan önce eşit hale gelmek lazım. Beşiktaş önce UEFA’yı ve Süper Kupa’yı kazansın, sonra kadro yapılarımız tartışılsın. O kupalar öyle kolay kazanılmıyor. Tesadüf diyenler buyursunlar, o kupaları alsınlar. Beşiktaş’ı tebrik ederim. Ama önce Galatasaray’ın kazandığı kupaları kazansınlar ondan sonra kadrolar tartışılsın. Galatasaray da o noktanın çok daha ötesine o bayrağı dikmelidir. Onun için çalışıyoruz.

 DURSUN ÖZBEK VE YÖNETİMİ TUDOR'U TARTIŞMAYA AÇTI

Tudor’un tartışılmaya başlaması ne zaman? Temmuz sonu, Ağustos başında sayın başkanın hamlesiyle tartışılmaya başlandı. Galatasaray’ın bir üst akıla ihtiyacı var dedi. Bazı şeyler unutuluyor. Sonra başkan, Tudor’u neden tartışıyorsunuz dedi. Peki, Tudor başarılı ise 14.haftada bu yıl da geçen sezon da aynı puan toplamışsınız. Tudor nasıl başarılı? Niye Lucescu’ya Can Topsakal’ı yolladınız? Bir üst akıla ihtiyaç var diyen sizsiniz. Galatasaray, Lucescu kabul etmedi diye üst akıldan mı vazgeçti? Bunlara cevap vermediği gibi neden tartışılıyor diye soruyor. Sayın Başkan ve yönetim kurulu Can Topsakal’ı yollamadı mı Lucescu’ya? Demek ki kendi içlerinde Tudor’u tartışmaya başlamışlardı zaten.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR