ALES Sonuçları açıklandı! 2019 ALES 2 sonuçları sorgulama ekranı

ÖSYM 22 Eylül 2019 pazar günü gerçekleştirdiği ALES 2 Sınav Sonuçlarını erişime açtı. Binlerce Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi için uğraşan aday sonuçları heyecanla bekliyordu. İşte beklenen sonuçlar bugün açıklandı. Peki ALES 2 sınav sonuçları nasıl sorgulanır?

ALES Sonuçları açıklandı! 2019 ALES 2 sonuçları sorgulama ekranı
Yayın Tarihi: 4.10.2019 11:58:00

ALES Sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ALES 2 sınav sonuçları nasıl sorgulanır? her yerde aranmaya başladı. ÖSYM tarafından 22 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen Ales sınavının sonuçları bugün erişime açıldı. Akademik kariyer yapmak isteyen ve sınava giren binlerce aday ise ALES sonuçlarını heyecanla bekliyordu.

Bu sabah sonuçların açıklandığını duyuran ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün açıklamasında; "Yılda 3 kez uyguladığımız Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının ikincisi 2019-ALES/2 sonuçları açıklandı. Adaylarımız sonuçlarına http://sonuc.osym.gov.tr sitemizden ulaşabilir. Sonuçların adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim." dedi.
  ALES SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

ALES'e giren adaylar sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresine girerek, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulama yapmalılar.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR