Alman basınından şok iddia! Volkswagen Türkiye yatırımını erteliyor mu

Geçtiğimiz haftalarda otomotiv devi Volkswagen'in yeni kuracağı fabrika için Türkiye'yi seçtiğini sizlere duyurmuştu. Manisa'da açılacak fabrikada tam kapasite üretim yapılacağı detayları da verilirken işler tersine döndü.Bugün Alman basının iddialarına göre Volkswagen Türkiye yatırımını askıya aldı

Alman basınından şok iddia! Volkswagen Türkiye yatırımını erteliyor mu
Yayın Tarihi: 15.10.2019 11:26:00

Geçtiğimiz haftalarda Alman otomotiv devi Volkswagen Manisa'da kuracağı fabrika için şirketi kurmuş vefabrikanın kurulması için yürütülen müzakerelerin son safhada olduğunu duyurmuştu. Bu yatırım yüzleri güldürürken bugün şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı. Alman basınının ortaya attığı iddialara göre Volkswagen Türkiye yatırımını askıya aldı. Hal böyle olunca Volkswagen Türkiye yatırımını erteliyor mu? Volkswagen Türkiye yatırımını askıya mı aldı? çok merak edildi. İşte detaylar...

Daha düşük maliyet ve daha düşük ciro imkanı sağladığı için yeni fabrikasını Türkiye'de kurma kararı alan Volkswagen'in bu karardan vazgeçtiği söylentileri kulaktan kulağa dolaşmaya başladı. 

VOLKSWAGEN TÜRKİYE YATIRIMINDAN VAZ MI GEÇİYOR?


Alman Ekonomi Gazetesi'nde yayınlanan yazıya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzayinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında gerçekleştirdiği operasyonlar nedeniyle şirketin bu yatırım kararını ertelediği söylendi. Yazının devamında da Alman devinin imaj kaybı yaşamamak için bu kararı aldığı öne sürüldü. 

Yeni yatırım için Türkiye'nin daha ön planda olduğu ancak Suriye'ye yapılan harekat nedeniyle durumların değiştiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 

Konuyla ilgili açıklama yapan şirket sözcüsü ise; “Durumu büyük endişe ile izliyoruz” ifadeleri yatırımın sıkıntıya girdiği izlenimi verdi. Ancak henüz net bir durum söz konusu değil. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR