Ameliyatsız yüzdeki kırışıklardan kurtulmanın yöntemi Hifu Fokuslu Ultrason

Uzman Dr. Servet Usta, Fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcıdır.

Ameliyatsız yüzdeki kırışıklardan kurtulmanın yöntemi Hifu Fokuslu Ultrason
Yayın Tarihi: 3.02.2019 17:39:00

Uzman Dr. Servet Usta, Fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcıdır

Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta, ameliyatsız kırışıklıklardan kurtulmada kullanılan 'Fokus ultrason'un nasıl çalıştığı ve hangi bölgelere uygulandığı konusunda açıklama yaptı. Fokus ultrason (Fraksiyonel yüksek yoğunluk odaklı ultrason) teknolojisi ile deri altı dokulara odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kolajen üretiminin uyarıldığını ve bu sayede yüksek etkinlikte ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi göstermektedir. Fokus ultrasonun derinin kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanmaktadır.Ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcı olduğunu anlatan Dr. Servet Usta, yüz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan gençleştirici bir yöntemdir.

Lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonların başarılabildiği yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen, FDA onaylı bir teknolojidir. Fokus ultrason, deri ve deri altı tabakaları uyarmaya, cerrahi ve diğer yöntemlerin aksine, deri üzerinde yara bere veya hasar oluşmamasına yardımcıdır.


"İşlem 30-45 dakika arası sürmektedir"

İşlemin 30-45 dakika arasında sürdüğü için, "Tedavinin en güzel tarafı vücudun kendi iyileştirme mekanizmasını kullanarak nazikçe ve yavaşça deri ve altındaki dokuların kendini yenilemesini sağlaması oluyor. Ameliyatsız yüz germe özel bir ön hazırlık gerektirmiyor, kişi tedaviden sonra hiçbir şey olmamış gibi günlük yaşamına devam edip, iş hayatında herhangi bir erteleme ve izin almasına gerek kalmadan sosyal hayata hemen dönebiliyor. fokus ultrason ile işlem acısız, konforlu bir şekilde yapılmakta ve ciltte meydana gelen güzel görüntü uzun süre etkisini devam ettiriyor. Etkili bir sonuç almak için 2 hafta arayla 3 seans uygulama yeterli oluyor. Kişi işlem sonrası etkiyi hemen görse de, esas etki işlemden 40 gün sonra ortaya çıkar. Yeni oluşan kollajen takviyesi bu sürede ortaya çıkıyor. fokus ultrason, cerrahinin yerini almasa da ameliyatsız yüz germe henüz cerrahi müdahaleye hazır olmayanlar için iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

"Fokus ultrason'un uygulandığı durumlar"

Fakus ultrasonun genellikle 30 yaş üstü, sarkma ve kırışıklığı olan yumuşamaya eğilimli cildi olan kişiler için uygun bir tedavi seçeneği olarak öne çıktığını ifade etti. Dr. Usta, uygulandığı durumlar için şu bilgileri verdi: "Cilt gerdirme ve gençleştirme, yanak bölgesindeki sarkmalarda, yüz ovalinin şekillendirilmesinde, göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesinde, kaş kaldırmada, gıdı yok etmede, üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesinde, göğüs toparlamada, kolajen uyarımı gerektiren durumlarda uygulanıyor".

Fokus ultrasonun tüm yüz, gıdı ve boyun bölgesi dışında vücut başlığı ile diz üstü, basen, kollar ve göbek bölgesinde sıkılaştırma, toparlama ve selülit tedavisinde de kullanıldığını dile getirdi.  Ankara Çukurambar ‘da bulunan Ameliyatsız Estetik merkezinde Dermatoloji alanında hastalarına Botoks Uygulaması, Yanak ve Dudak Dolgusu, Lazer Epilasyon, Siğil Tedavisi, Cilt Lekelerinin yok edilmesi ve kalıcı dövme silme alanlarını da hizmet vermektedir.


HABERİ PAYLAŞÇOK TIKLANANLAR