Amerika Elektronik Sigaraya Savaş Açtı

ABD'de elektronik sigaranın gençler arasında yaygınlaşmasına karşı kampanya başlatılacağı açıklandı.

Amerika Elektronik Sigaraya Savaş Açtı
Yayın Tarihi: 15.08.2017 02:10:00

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), gençlerin elektronik sigara kullanımını azaltmak amacıyla eğitim kampanyası planladığını açıkladı.
 
FDA konuyla ilgili açıklamasında, çocukları elektronik sigara ve diğer elektronik nikotin dağıtım sistemleri kullanımından caydırmayı amaçlayan yeni bir halk sağlığı eğitimi kampanyası izleyeceğini bildirdi.
 
Bu ürünlerin kullanımının tehlikeleri hakkında "Gerçek Maliyet" adıyla 2014'te başlatılan halk eğitimi kampanyasına 18 yaşın altındaki gençlerin de katıldığı belirtilen açıklamada, gençlere mesaj verecek yeni kampanyaya bu sonbaharda başlanacağı ve 2018'de bu amaçla daha kapsamlı bir kampanyanın hazırlanacağı kaydedildi.
 
FDA Müdürü Dr. Scott Gottlieb, tütün ürünlerinin tehlikeleri konusunda gençleri eğitmek, bu ürünlerin neden olduğu zararları azaltmak için gösterdikleri çabaların temel taşı olduğunu ifade etti.
 
Gottlieb, çalışmalara elektronik sigara ve diğer elektronik nikotin dağıtım ürünlerini dahil etmenin gençler arasında en çok kullanılan tütün ürünü oldukları gerçeğini yansıtması nedeniyle mantıklı olduğunu kaydetti.
 
Kurum kampanya çerçevesinde bu sonbaharda elektronik sigara kullanmanın zararları konusunda çocukları eğitmek için online videolar dahil birçok dijital materyal sunacak.
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR