Anadolu Üniversitesi AÖF’den Beklenen Açıklama Geldi! Sınavlar Nasıl Yapılacak?

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakülteleri ile örgün eğitim güz yarıyıl dönem sonu sınavları ile ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Üniversitesi AÖF’den Beklenen Açıklama Geldi! Sınavlar Nasıl Yapılacak?
Yayın Tarihi: 19.11.2020 22:30:00

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakülteleri ile örgün eğitim güz yarıyıl dönem sonu sınavları ile ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakülteleri ile örgün eğitim güz yarıyıl dönem sonu sınavları ile ilgili açıklamada bulundu.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, "Açıköğretim sistemi, örgün ve uzaktan eğitimde güz yarıyılı dönem sonu sınavları çevrimiçi yapılacak. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle  Anadolu Üniveristesi Senatosu, öğrencilerin sağlığını riske atmamak amacıyla, 2020-2021 güz dönemi dönem sonu sınavlarının da çevrimiçi olarak yapılmasına karar verdi." ifadeleri kullanıldı.


Ayrıca, sınav uygulamasına ilişkin detayların daha sonra "anadolu.edu.tr" ve üniversitenin sosyal medya hesaplarından açıklanacağı bildirildi.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF’DEN GENEL NOT ORTALAMASI 2.00’IN ALTINDA OLAN VE ALABİLECEĞİ DERSİ BULUNMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN DUYURU

Diğer yandan Anadolu Üniversitesi AÖF’den Genel Not Ortalaması 2.00’ın altında olan ancak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15-(1) maddesi gereği  alabileceği dersi olmayan öğrenciler için açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Genel Not Ortalamasını en az 2.00 yapabilmek amacıyla ders intibakı yapılan derslerden daha önce CD, DC ve DD harf notu aldığı dersleri, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren aşağıdaki açıklamalara göre tekrar alabilecektir.
 
DİKKAT!
 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kaydı bulunan öğrencilerimizin bir programdan mezun olabilmesi için Genel Not Ortalamasının (GNO) en az 2.00 olması gerekmektedir. Tekrar alınan ders/derslerin son harf notu geçerli olacağından; öğrencilerimizin dersin (güncel) kredisine ve alacağı muhtemel yeni harf notunun katsayısına göre, Genel Not Ortalamasını yükseltecek şekilde ders seçimi yapması yararlarına olacaktır.

Genel Not Ortalaması (GNO) 2.00’ın altında kaldığı ilk dönemden itibaren aktif koşullu geçer harf notlu dersi olmayan (Güz ve Bahar Döneminde seçebileceği CD, DC ve DD harf notlu herhangi bir dersi bulunmayan) öğrencimiz;
  1. Ders intibakı ile koşullu geçer harf notu aldığı (CD, DC ve DD harf notlu) dersi değiştirilmişse ve yerine konulan dersten sorumlu değilse, aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonunda yer alan derslerden ders seçimi yapabilecektir.
  2. Koşullu geçer harf notlu dersi yoksa, Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonunda yer alan CC ve üzeri harf notu aldığı dersleri tekrar alabilecektir. 
  3. Ders seçim işlemlerini, Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonundan 27 Kasım 2020 tarihi saat 17.00’a kadar yapabilecektir. 
  4. Yukarıdaki açıklamalara göre ders ekleyen Aktif (2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmiş) öğrencimizin öğretim giderleri, fark borç olarak oluşturulacaktır. Bu durumdaki Aktif öğrencimizin 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi ara sınav tarihine kadar ödeme yapması gerekecektir.* 
  5. Yukarıdaki açıklamalara göre ders ekleyen Pasif (2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmemiş) öğrencilerimizin ise 27 Kasım 2020 tarihi saat 17.00’a kadar ödeme yapması gerekecektir. Ödemesini yapmayan öğrencimizin kaydı aktiflenmeyecek ve yaptığı ders seçimi geçersiz sayılacaktır.*
  6. Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonunda ders seçebilen öğrencimizin ayrıca talepte bulunmasına gerek yoktur. Bu durumdaki öğrencilerimizin posta, kargo, dilekçe, form ya da AOSDESTEK üzerinden yapacağı talepler kabul edilmeyecektir. Öğrencimizin yukarıdaki açıklamalara göre Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonundan ders seçimi yaparak kayıt yenileme işlemini tamamlaması gerekmektedir.
  7. GNO’su 2.00’ın altında kaldığı ilk dönemden itibaren aktif koşullu geçer dersi olan (Güz ve Bahar Döneminde seçebileceği en az bir CD, DC ve DD harf notlu dersi bulunan) öğrencimiz, koşullu geçer harf notu aldığı dersleri tekrar edip GNO’sunu yükseltmesi ve mezuniyet için gerekli şartları yerine getirmesi halinde mezun olabilecektir.
* Çeşitli Kanunlar Kapsamındaki Öğrencilerimiz ile Engelli Öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini, 2020-2021 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Kılavuzundaki açıklamalara göre yapması gerekmektedir.
 
UYARI
 
Yukarıdaki açıklamalar kapsamına giren derslerden toplam kaç adet ve kaç kredilik ders seçebileceği öğrencilerimize bırakılmış olup sorumluluk öğrencilerimize aittir. Bahar dönemi dersi, güz döneminde; güz dönemi dersi ise bahar döneminde seçilemeyeceğinden öğrencilerimiz, Ders Seçim (Ekle-Sil) Otomasyonunda gösterilen derslerden; 45 AKTS krediyi aşmayacak şekilde ders ekle-sil kurallarına göre 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminde ders seçimi yapabilecektir.
 
NOT
 
Genel Not Ortalaması (GNO) 2.00’ın altında olan ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminde aldığı ders/derslerin yanında ek ders alarak GNO’sunu 2.00’a çıkarmak isteyen öğrencilerimiz ise bu bağlantıdaki açıklamalara göre başvuruda bulunabilecektir.

Takip eden dönemde ders seçim işlemleri kayıt yenileme tarihleri arasında yapılacağından ayrıca duyuru yapılmayacaktır.
 

 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR