Ankara-Sivas YHT hattı ne zaman açılacak? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarih verdi

Ankara-Sivas arasında yapılan yüksek hızlı tren hattında inceleme yapmaya giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan şantiye gezisi sırasında Ankara-Sivas Yüksek hızlı tren hattının açılış tarihini müjdeledi. Peki Ankara-Sivas Yüksek hızlı tren hattı ne zaman açılacak?

Ankara-Sivas YHT hattı ne zaman açılacak? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarih verdi
Yayın Tarihi: 12.10.2019 16:21:00

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bugün inceleme yapmak üzere öğle saatlerinde Sivas'a geldi. Hızlı tren projesinin Köklüce'deki şantiyesine giden bakan ve beraberindekiler burada, projenin paydaşları ve yüklenici firma temsilcilerinin yer aldığı toplantıya katıldı.

Toplantı çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Cahit Turhan, hızlı trenin açılacağı tarihi de net olmasa da duyurdu. 

ANKARA - SİVAS YHT NE ZAMAN AÇILACAK?

Turhan, Yüksek Hızlı Tiren projesinin Ramazan Bayramından önce hizmete alınacağını söyleyerek, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı Sivas şantiyesindeyiz. Bu projede çalışan müteahhitlerimizle, teknik ekiple, valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık, değerlendirmeler yaptık. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı İnşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan bayramından önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı, sorun şu anda görülmüyor. Hedefimiz Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı trenle bağlamak. Tabii hükumetimizin özellikle yüksek hızlı tren ve hızlı tren çalışmalarına özel önem veriyor. Bu çalışmalarımız sadece Ankara-Sivas’ta değil Ankara-İzmir hattında, Bursa-Osmaneli hattında, Mersin-Antep hattında, Karaman-Yenice hattında çalışmalarımız devam ediyor. Bu kesimlerdeki çalışmalara ilave olarak yine proje çalışmaları devam eden hatlarımız da var. Sivas-Malatya-Elazığ hattı, Antep-Urfa-Diyarbakır hattı, Eskişehir-Afyon-Antalya hattındaki proje çalışmalarımız da devam etmekte. Bunun yanında geçen ay temelini attığımız tabii ki Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattında da Çerkezköy-Kapıkule arasında çalışmalara başladık. Halkalı-Çerkezköy arasını ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçen ve Çerkezköy’e bağlanacak olan hattı da önümüzdeki günlerde projeleri tamamlanmış, ihaleye çıkaracağımız hatlar olarak söyleyebiliriz” dedi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR