Apple InVisage Tecnologies Adlı Şirketi Satın Aldı

Teknoloji devi Apple, iPhone kameralarındaki çıkıntılı görüntüyü ortadan kaldırmak için InVisage Tecnologies adlı firmayı satın aldı.

Apple InVisage Tecnologies Adlı Şirketi Satın Aldı
Yayın Tarihi: 10.11.2017 16:42:00

Son olarak iPhone 8 ve iPhone X ile karşımıza çıkan Apple, markayı genişletmeye devam ediyor. iPhone kameralarındaki çıkıntıların küçük boyuta düşürülmesi için teknoloji geliştiren  InVisage Tecnologies adlı şirketi satın alan teknoloji devi, küçük kamera modüllerinde ışık yakalama alanında uzmanlaşan "QuantumFilm Image Sensor" teknolojisine vurgu yapıyor.

InVisage Tecnologies adlı şirket “QuantumFilm Image Sensor” teknolojisi hakkında yaptığı açıklamada: "Bir QuantumFilm pikselinde ışık, renk filtresi aralığından geçerek, QuantumFilm tabakasındaki quantum noktalarınca tespit edilirler. Metal kablolama, sensörün elektrik devresini temsil eder. Foto hassasiyete sahip katmanın yüksek seviyede konumlandırılmış olması, QuantumFilm pikselinin daha fazla fotonu tespit etmesini, daha fazla elektronu depolamasını (ve dolayısı ile daha fazla fotoğrafik bilgiyi) ve renkleri daha tutarlı şekilde yeniden üretmesini sağlar." denildi.

Apple son zamanlarda iPhone kameraları için yapılan geliştirmelerde, kamera teknolojisi sağlayan firmalara bağlı kalıyor ama, kendi görüntü sinyal işlemcilerini elden bırakmıyor. Acaba önümüzdeki yıllarda iPhone kameraları nasıl olacak?
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR