Arda Turan Berkay Şahin kavgasında karar çıktı! Arda 2 yıl 8 ay hapis cezası aldı

Arda Turan ve Berkay Şahin arasında 2018 yılında yaşanan kavgada taraflar şikayetçi olunca dava açılmıştı bugün de davanın son durulması görüldü. Açıklanan kararda Arda Turan toplam 3 suçtan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı, verilen hükmün açıklanması ise geri bırakıldı. İşte detaylar...

Arda Turan Berkay Şahin kavgasında karar çıktı! Arda 2 yıl 8 ay hapis cezası aldı
Yayın Tarihi: 11.09.2019 12:25:00

2018 yılında Emirgan'da bir gece kulübünde kavga eden Arda Turan Berkay Şahin davalık olmuştu. Arda Turan'ın, Berkay'ın karısı Özlem Şahin'e "Evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın" dediği iddia edilmiş. Bu duruma açıklığa kavulturmak isteyen Berkay ise Arda ile konuşmaya gittiğinde saldırıya uğramıştı. 

Kavga sonucu burnu kırılan Berkay hastaneye giderken, onun yanına giden Arda ise belindeki silahla içeri girmiş hatta hastane odasında silahı ateş almıştı.

Ardından Arda'dan özür bekleyen Berkay, futbolcu özür dilemeyince dava açmıştı. Bugün karar duruşması görülen davada sanık Berkay Şahin hakaret suçundan ceza almadı. Arda Turan ise cinsel taciz suçundan beraat ederken, Turan ruhsatsız silah taşımaktan 10 ay, korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmekten 10 ay ve kasten yaralama suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak Arda Turan'ın daha önce kasıtlı bir suçtan hüküm giymemiş olmasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı.ARDA TURAN'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ: "ÇOK MUTLUYUM"


Duruşma bittikten sonra Kanal D'nin 2. Sayfa programına bağlanan Arda Turan canlı yayında şu sözleri söyledi: "Çok mutluyum. Ben böyle bir işin içinde olmadım. Bunun için de her türlü riski göze aldım. Hapis cezası almak uğruna davamdan asla vazgeçmedim... Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en yüksek tazminat davasını açacağım."

Sonrasında da Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan futbolcu kendini şöyle ifade etti. İşte Arda Turan'ın o açıklaması:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Arda Turan (@ardaturan)'in paylaştığı bir gönderi ()


BERKAY DURUŞMA SONRASI KONUŞTU

Mahkeme çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan şarkıcı Berkay Şahin, "Sanırım üç suçtan ceza aldı ortalama üç yıl. Bizim itiraz edeceğimiz şeyler olacak. Cinsel taciz ve adam yaralamaya teşebbüsten ceza almadı. Bunların itiraz yolu açık.

Bu karar kesin değil. Mahkeme bu kararı inceleyecek. Yaralama suçundan az ceza aldı. Cinsel taciz sucundan beraat etmesi doğru değil. Bu kadar suçun aynı kişi tarafından işlenmesi ve verilen ceza uygun değil. Benim kamuoyuna güvenim tamdır. Bu dava emsal teşkil edecektir.5 yıl boyunca hiçbir suça karışmaması gerekiyor. Ama bu ceza yeterli değil.  Kendisi son derece alkollüyken ‘kardeşim böyle bir şey yapar mıyım’ dedi. ‘Yengenin arkası dönüktü tanımadım’ dedi. Araya otuz kişi girdi barıştırmak için.  Ben bir 'özür' bekledim sadece. Hiçbir şey talep etmedim. Sadece özür dileyecekti.  Bu ceza benim için yeterli değildir, bir sabıkalı olsa da şu an benim için önemli değil. Özür dileseydi dava buralara gelmeyecekti." 


HABERİ PAYLAŞ