Asgari Ücretliye Jest Miktarı Belli oldu! Ne zaman yatacak? Düzenli mi yatacak

Asgari ücret 2020 yılı için ne kadar oldu? Asgari Ücretliye jest ne kadar, miktarı ne? 2020 yılı için asgari ücret tespit komisyonu tarafıdan yapılan açıklama ile Asgari ücret açıklanmıştı. 2324 TL olarak belirlenen 2020 Asgari ücrette jest miktarı da tam olarak belli oldu!

Asgari Ücretliye Jest Miktarı Belli oldu! Ne zaman yatacak? Düzenli mi yatacak
Yayın Tarihi: 10.01.2020 15:41:00

Asgari ücret 2020 yılı için ne kadar oldu? Asgari Ücretliye jest ne kadar, miktarı ne? 2020 yılı için asgari ücret tespit komisyonu tarafıdan yapılan açıklama ile Asgari ücret açıklanmıştı. 2324 TL olarak belirlenen 2020 Asgari ücrette jest miktarı da tam olarak belli oldu! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında asgari ücretli için yapılan jesti ve bu jestin Devlete maliyetini resmen açıkladı! Detayları sizler için hazırladık...

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Asgari ücrette Hükümetin jest miktarını resmen açıkladı! Daha önce, 2020 asgari ücret açıklanmadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Biz de gereken jesti yaparız." sözleriyle damgasını vurmuştu. 2020 yılı için asgari ücret %15'in üzerinde zamla 2324 TL olarak açıklanmıştı. Hükümetin yaptığı 'jesti' bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı! Buna göre, Hükümet, asgari ücret için 75 TL'lik 'jestte' bulundu. Bakan Selçuk, 75 TL'lik jestin Devlete maliyetinin 6 Milyar TL olduğunu da açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda Hükümetten 75 TL Jest


Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Hükümet olarak, işçi - işveren ve Devlet mekanizmasının bulunduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda 75 TL'lik jest yaptıklarını ifade etti. İşçi ile işveren arasında Devletin hakem olduğunu aktaran Bakan Selçuk, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışanları enflasyona ezdirmeme prensibinin farkında olarak 75 TL asgari ücret desteği / jesti sunduklarını ifade etti. 

Asgari Ücret Desteği Düzenli mi Ödenecek?

Asgari Ücretli çalışanlar için 'jest' olarak Hükümet tarafından verilen 75 TL asgari ücret destek ödemeleri her ay maaşlara ilave edilecek. Asgari ücret desteği 2019 yılının sonunda sona ermesi gerekirken, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında da 75 TL'lik desteğin ödenmeye devam edeceğini resmen açıkladı.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR