Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Finans

21 Aralık 2020 Pazartesi 19:14:27

Banka ve Kredi Kartlarında Biriken Puanlar Ne Olacak? Biriken Puanlar 2021 Yılına Devredilecek Mi? İşte Bankalardan Biriken Puanlarla İlgili Açıklama

Banka ve kredi kartlarında biriken puanların 2021 yılına devredilip devredilmeyeceği merak konusuydu ve bu soru cevabını buldu.

Banka ve kredi kartlarında biriken puanların 2021 yılına devredilip devredilmeyeceği merak konusuydu ve bu soru cevabını buldu.

Sorun çözüldü kredi ve banka kartlarında biriken puanlar yeni yılda devredilecek. 2020 yılının son günleri yaklaştıkça kredi kartında biriken puanların ne olacağı da merak konusu oldu. Salgın döneminde kartlı harcamalara vatandaşların eğilimleri arttı. Böylece kartlarda biriken puanlar da katlandı. Bankalar yıl boyunca biriken puanları yeni yıla devredecek. Kamu ve özel banka ayrımı olmayacak.

Salgın döneminde kartlı harcamalara vatandaşların eğilimleri arttı. Böylece kartlarda biriken puanlar da katlandı. Bankalar yıl boyunca biriken puanları yeni yıla devredecek.

Kamu ve özel banka ayrımı olmayacak. Bankalar sınırlı tarihli puanların kampanya bitmeden kullanılması konusunda uyarıyor. Puanlar sadece kredi kartlarında birikmiyor. Akaryakıt istasyonları ve bazı markaların da kartlarından puan kazanılıyor. Tüketicinin elde ettiği puanlar onların kazanmış olduğu haklarıdır. ‘İki ay sonra sileceğim, yılsonunda sileceğim’ gibi mesajlar geliyor ama bunları hukuki bir dayanağı yok. Uzmanlar tüketicilerin silinen puanlara itiraz edebileceğini belirtiyor. Puanlar geri verilmezse Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapılabiliyor.

BANKALARDAN BİRİKEN PUANLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Vakıfbank: Müşterilerimizin bankamızdan kazanmış olduğu para puan hakları sonsuza dek geçerlidir. Puan veya kazanılmış hiç bir hakkı silmiyoruz. Her yıl biriken puanlar sonraki yıla devreder.

Ziraat Bankası: Müşterilerimizin yaptığı harcamalar nedeniyle kazandığı bankkart liralar yılsonunda silinmiyor. Yeni yıla devredilen para puanlar istenildiği zaman kullanılabilir.

Halk Bankası: Kazanılan para puanları silmiyor veya geri almıyoruz. Birikimler yeni yıla devrediliyor ve salgın sebebiyle de biriktirilen paraf paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilir.

Türk Ekonomi Bankası: TEB kartlarında yıl boyunca biriken puanların sonraki yılda kullanmaları için devrediliyor. Kampanya dahilinde kazanılan hakların ne zaman bittiğini ise müşterilere bildiriyoruz.

ING Bank: Biriken puanlar yeni yıla devrediyor. Kampanya dahlinde ise puanların silinmediğini söyledi. Biriken puanların kampanya tarihlerinde sınırlı ise bunu müşterilerimize bildiriyoruz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı