Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Finans

14 Aralık 2020 Pazartesi 23:45:23

Son Güncelleme: 14/12/2020 23:45:36

Bankalara Borcu Olanlara Müjde! Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi! 10 Bin TL – 50 Bin TL arası borç yapılandırma

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomiler alt-üst olurken vatandaşlara yönelik ülkemizde destek kredileri de hayata geçirildi. 3 Kamu bankası başta olmak üzere pek çok banka tarafından düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla yeni ihtiyaç ve destek kredileri sunuldu. Ancak pek çok vatandaş kredi sicili nedeniyle kredilerden yararlanamadı. Şimdi de Meclis’ten geçen ve yasalaşan Kredi sicil affıyla birlikte milyonlarca kişiye yeni kredi imkanı doğdu! Kredi sicil affından yararlanarak 200 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Koronavirüs salgının etkileri 2. dalga ile yeniden baş gösterirken vatandaşa sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Salgının başlangıcından bu yana Devlet ve Kamu bankaları öncülüğünde başlatan ekonomik destek paketleri, bankalarca destek ve ihtiyaç kredileri olarak hayata geçmişti. Bankalar bu zorlu süreçte vatandaşlara düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla kredi dağıttı. Düşük faizli kredilerin hayata geçirildiği bu dönemde binlerce vatandaş ise kredi sicilindeki bozukluk sebebiyle bu kredilerden yararlanamadı. 2020 yılının son aylarında TBMM’den müjdeli haber geldi! Vergi ve KYK borcu gibi pek çok kalemde yapılandırma imkanının yanı sıra kredi sicil affı da gündeme girdi. Şimdi bir yandan da birçok banka tarafından 10 bin TL ila 50 bin TL aralığında 2. dalga Koronavirüs destek kredilerini hayata geçirmesi bekleniyor!

Kredi notu düşük olanlar ve kredi sicili bozuk olan vatandaşlar 2. dalganın etkilerini gösterdiği Koronavirüs salgınının da etkisiyle hayata geçirilecek yeni kredi destek paketlerinden yararlanabilecekler. Kredi notu düşük olan hatta sıfır olan vatandaşlar bile bankaların kredi destek paketlerine başvuruda bulunabilecekler.

Ziraat Bankası, QNB Finansbank ve Garanti Bankası, bu zorlu süreçte vatandaşlara 10 bin TL ila 50 bin TL aralığında destek kredisi paketlerini hayata geçiriyorlar. Vatandaşlarda bu zorlu günlerde, kredi notları sıfır dahi olsa bu 3 bankanın destek kredilerine başvuruda bulunabilecekler. Ziraat, QNB Finansbank ve Garanti Bankası’nın başlatacağı bu kredi paketinin tutarının 10 bin TL – 50 bin TL aralığında olması bekleniyor. Vatandaşlar bu limitler arasında diledikleri tutar için başvuruda bulunabilecekler.

KREDİ SİCİL AFFI BEKLEYENLER HANGİ BANKALARA MÜRACAAT EDEBİLİR?

Kredi sicil affı bekleyen vatandaşlar, 2020 yılının Mart ayından bu yana etkisini gösteren Koronavirüs salgını sebebiyle Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank tarafından hayata geçirilen %0,64 faizli ihtiyaç kredilerinden yararlanamamıştı. Bu süreçte düşük faizli kredilere erişemeyen binlerce vatandaşa, şimdi Ziraat Bankası, QNB Finansbank ve Garanti Bankası’ndan sevindirici haber geldi. Kredi sicilleri bozuk olan vatandaşlar Ziraat, QNB ve Garanti Bankasından 10-50 Bin TL kredi fırsatından yararlanabilecekler!

GARANTİ’DEN NOTU DÜŞÜK OLANA KREDİ MÜJDESİ

Garanti BBVA’da bu zorlu süreçte elini taşın altına koyarak vatandaşlara 10-50 bin TL aralığında yeni kredi destek paketiyle nakit ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunuyor. Üstelik Garanti BBVA’nın yeni kredi kampanyasından kredi notu düşük ve hatta sıfır olan vatandaşlar da yararlanabilecek. Garanti BBVA’dan kredi kullanabilmek için bir takım şartlar da aranmıyor değil. Kredi kullanacak kişinin en az 3 aydır sigortalı olması gerekecek. Bu kişiler kredi notları düşük olsa da 40 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek. Kredi notu sıfır olan vatandaşlara ise 1000 TL limitli kredi kartı verilebilecek.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA ZİRAAT BANKASI KREDİ FIRSATI

6 aylık süreçte sigortalı olan vatandaşlar, kredi notları düşük olsa da Ziraat Bankası’nın yeni ve güncel kredi paketinden yararlanabilecekler. Ziraat Bankası, zorlu Koronavirüs sürecinde vatandaşa 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlayacak. Ancak Ziraat Bankası kredi kullandırırken kefil de aramaktadır.

QNB FİNANSBANK’TAN KREDİ MÜJDESİ

Bir diğer banka QNB Finansbank’ta kredi notu düşük olan vatandaşlara yönelik kredi paketini tanıttı. En az 3 aydır sigortalı olarak bir işte çalışan vatandaşlar QNB Fİnansbank’a başvuru yaparak 10 Bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekler. QNB Finansbank ihtiyaç kredilerinin vadesi 5 yıl tutarı ise 10 bin TL üst limitle sınırlandırılmıştır.

Kredi Notu Nedir? Nasıl Öğrenilir ve Yükseltilir?

Milyonlarca vatandaş kredi notu nedir, nasıl öğrenilir ve nasıl yükseltilir? Sorularının yanıtını araştırıyor. Kredi notları 1-1900 arasında belirlenmekte olup genellikle 900 puanın altında kredi notu bulunan vatandaşlara kredi kullandırılmamaktadır. Olağan kredi notu ise 1200 üzeri olarak kabul edilmektedir. Kredi notu E-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Kredi notunuzu E-Devlet üyeliğinize giriş yaptıktan sonra Türkiye Bankalar Birliği uygulaması üzerinden telefonunuza gelecek şifre marifetiyle öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı