Banu Alkan: “Kültür Bakanı Olmak İstiyorum’

Afrodit lakaplı Banu Alkan, sanatçının toplum önünde yarı milletvekili sayıldığını ve kendisinin de bir gün Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak istediğini söyledi.

Banu Alkan: “Kültür Bakanı Olmak İstiyorum’
Yayın Tarihi: 15.11.2020 21:00:00

Afrodit lakaplı Banu Alkan, sanatçının toplum önünde yarı milletvekili sayıldığını ve kendisinin de bir gün Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak istediğini söyledi.

Yaşadığı olaylar, giyim tarzı ve renkli kişiliğiyle yıllardır adından sıkça söz ettiren ‘Afrodit’ lakaplı Banu Alkan, yine gündem olacak açıklamalarda bulundu. Bülent Ersoy ile birlikte yeni bir projeye başlayacağıyla ilgili haberlere açıklık getiren Alkan, "Görüşmeler yaptık ama formatı açıklamam şimdilik doğru olmaz" dedi.

‘BİR DAHA DİZİDE YER ALMAM’

Uzun zamandır sinema ve dizilerde yer almadığıyla ilgili samimi açıklamalarda bulunan Banu Alkan, “Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Çünkü ben özgür bir insanım. Seyahatlerimi engelliyorsa dizi çekemem. Zaten setlere koşmaktan genç kızlığımı yaşayamadım. Şimdi genç kadınlığımı yaşıyorum. Zaten şöhretin en zirvesine çıktım. Bugün ölsem yüzyıl raflarda olurum. İmzamı çoktan attım. Filiz Akın, 40 yıldır çalışmıyor ama hala Filiz Akın" şeklinde konuştu.

‘KÜLTÜR BAKANI OLMAK İSTİYORUM’


Bir sanatçının toplumun önünde yarı milletvekili sayıldığına değinen ‘Afrodit’ lakaplı sanatçı Banu Alkan, “Sanatçının kişiliği de topluma örnek olmalı. Toplumun önündeyseniz her şeye dikkat etmelisiniz ama siyaset başka bir şey. Bir gün mutlaka Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak isterim. Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye'yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir" dedi.

‘KADINA DAHA ÇOK DEĞER VERİLMELİ’

Ülkede en büyük sorunların kadınlara, çocuklara ve hayvanlara şiddet olduğunu belirten Banu Alkan, “Kadına, çocuklara ve hayvana karşı olan şiddeti çözmemiz lazım. Hayvan yasasının çıkması şart. Hayvanlara bu derece acımasız davranmak, insanoğluna yakışmıyor. Kadın; eş, kardeş, anadır. Bunu görüp kadına daha çok değer verilmesi lazım" diye konuştu.

‘BENİ TAKLİT EDEN DÜNYA YILDIZI ÇOK’

Dünyaca ünlü yıldız Kylie Jenner'in kendisini taklit ettiğini ifade eden ve Jenner’a ‘Kezban’ şeklinde hitap eden sanatçı Alkan, “Resmen beni kopyalayarak yarattı kendini. Bir baktım ki yeşil lens bile takmış gözlerine. Madem beni bu kadar beğenip kendine uyguluyorsun, bari bir fotoğrafımı beğen. Sinsi sinsi Instagram'da Story'lerimi izliyor. Geçenlerde benim mayomun aynısını diktirip giymiş. En azından bir takdir et beni. Hep aynı ve bunu yapmaya sürekli devam ediyor. Kezban işte! Sadece o değil, daha çok var onun gibi beni taklit eden" diyerek sözlerini tamamladı.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR