Başvuran Herkese Nakit Yardım 595 TL ile 1050 TL arasında Nakit Ödeme Yapılıyor

Başvuran Herkese Nakit yardım. 595 TL ile 1050 TL arasında nakit ödemeye hemen kavuşabilirsiniz. 1000 TL Yardımları almak için bu yardımları daha önce almanız gerekiyor. Bu sebeple sizler için 595 TL ile 1050 TL arasında Nakit Yardım için hak kazanmadan önce alabileceğiniz devlet desteklerini..

Başvuran Herkese Nakit Yardım 595 TL ile 1050 TL arasında Nakit Ödeme Yapılıyor
Yayın Tarihi: 4.04.2020 13:33:48

Başvuran Herkese Nakit yardım. 595 TL ile 1050 TL arasında nakit ödemeye hemen kavuşabilirsiniz. 1000 TL Yardımları almak için bu yardımları daha önce almanız gerekiyor. Bu sebeple sizler için 595 TL ile 1050 TL arasında Nakit Yardım için hak kazanmadan önce alabileceğiniz devlet desteklerini..

SGK yeni destekleri!

2020 yılı için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çeyiz, yolluk, kreş ve cenaze desteği ödemeleri artarak devam ediyor. SGK, 2020 yılında 595 TL ile 1050 TL arasında destek ödemesiyle vatandaşların ihtiyaçlarına deva oluyor. Peki kimler SGK'dan Çeyiz, yolluk, kreş ve cenaze desteği ödemesi alabiliyor? SGK çeyiz, yolluk, kreş ve cenaze desteği ödemesi başvuru nasıl yapılır? SGK destek ödemesi başvuru şartlarına dair tüm detaylar haberimizde...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2020 yılında çeyiz, yolluk, kreş ve cenaze desteği ödemeleri gerçekleştiriyor. Farklı farklı kalemlerde gerçekleştirilen destek ödemeleri vatandaşın ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. SGK, 2020 yılında da bu kez zamlı olarak çeyiz, hastalar için yolluk, bebeği olanlar için kreş ve ölüm durumlarında cenaze desteği kalemlerinde ödemeler gerçekleştiriyor. Peki SGK'nın bu desteklerinden kimler, nasıl yararlanabiliyor? 

SGK CENAZE ÖDENEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

SGK'ya prim ödeyen bir vatandaşın hayatını kaybetmesi durumunda ailesine, SGK tarafından cenaze ödeneği ödenmektedir. Bunun için ölen kişinin en az 360 gün prim ödemiş olması gereklidir. Cenaze ödeneği altında ölen kişinin cenaze masraflarının karşılanması adına verilen cenaze ödeneği için SGK'ya yazılı veya sözlü olarak başvuruda bulunulması gerekiyor.


2020 SGK ÇEYİZ ÖDENEĞİ NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2020 yılında yeni evlenecekler için Çeyiz ödeneği ödemesi gerçekleştiriyor. Evlenmenin giderek daha masraflı hale geldiği günümüzde SGK çeyiz ödeneği büyük önem taşıyor. SGK Çeyiz ödeneğinden yararlanmak için bir şart bulunmaktadır. Buna göre çeyiz ödeneğinden sadece anne babasını kaybetmiş yetim kız çocukları yararlanabilmektedir. Anne babasını kaybetmiş kız çocukları, evlenirken SGK tarafından nakit para olarak çeyiz ödeneği alabilmektedir. Yetim maaşının 2 yıllık tutarı çeyiz ödeneği olarak ödenmektedir. Ancak başvuruyla birlikte yetim maaşı kesilecektir.

SGK YOLLUK ÖDENEĞİ NEDİR, KİMLER ALABİLİR?

SGK, hastalık durumunda kişinin başka bir il veya ilçede tedavi olmasını gerektirecek hallerde yolluk ödeneği ödemektedir. Kişinin yolluk ödeneğinden yararlanabilmesi için SGK primlerinin yatıyor olması gereklidir. SGK yolluk ödemesinden yararlanmak isteyen kişi SGK İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmalıdır.

SGK'DAN ÇOCUKLU ANNELERE KREŞ DESTEĞİ

Çalışan ve çocuğu bulunan anneler SGK'dan kreş desteği alabiliyorlar. Annelerin kreş desteğinden faydalanabilmesi için çocuklarının 2-5 yaş arasında bulunması gereklidir. 2-5 yaş arası çocuğu bulunan ve faal olarak çalışan bir anne SGK'dan 750 TL ila 1050 TL aralığında kreş desteği ödemesi alıyor. Başvurular ise çalışan annenin kendi işverenine yapılıyor. Buna göre çalışan anne, kendi durumunu işverene yazılı bir dilekçeyle anlatarak kreş desteği talebini iletmelidir. İşveren, çalışan anneye maaşından kesinti yapmaksızın kreş desteğini sunmalıdır.

Bu yardımlardan faydalananlara 1000 TL Ek ödeme Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından yapılacak.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR