Bein sports süper ligden çekiliyor! Süper lig maçları hangi kanalda yayınlanacak

Bein Sports Türkiye'den çekiliyor, Süper Lig ihalesini fesih mi edecek? Türkiye Süper Lig maçları hangi kanalda yayınlanacak? Uzun süredir gündemde olan iddialara göre Katarlı Bein Group Süper Lig ihalesini fesh edip yayın haklarından çekilecek!

Bein sports süper ligden çekiliyor! Süper lig maçları hangi kanalda yayınlanacak
Yayın Tarihi: 8.07.2019 23:37:00

Türkiye'de Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını elinde bulunduran beIN Sports Türkiye'den çekiliyor mu? Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Futboluna büyük bir değer katan ve tam 600 milyon euro teklifle, Süper Lig'in yayın ihalesini alan Bein Sports'un, sözleşmeyi feshedeceği iddiaları artmış durumda. 

Son dönemde Türk futbol seyircisinin decoderleri, Bein Sports aboneliklerini iptal etmesi ve bir sezonda 400 bin aboneliğin kapatılmasının ardından Bein Sports, Türkiye Süper Lig'den çekilme kararı aldığı iddia ediliyor. Yayın gelirinden umduğunu bulamayan Bein Sports'un, sözleşmede yer alan "180 milyon euroluk" fesih tazminatını ödeyerek, Süper Lig'in yayın haklarını feshedeceği iddiaları ayyuka çıkmış durumda. 

BEIN SPORTS ÇEKİLİRSE SÜPER LİG MAÇLARI HANGİ KANALDA YAYINLAYACAK?

Bein Sports'un yayın haklarını feshetmesiyle birlikte Süper Lig maçları hangi kanalda yayınlanacak? Bu sorunun yanıtı merak ediliyor. Bein Sports'un Süper Lig yayın haklarını feshetmesiyle birlikte, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni bir yayın ihalesi açacak ve yeni bir medya grubuyla anlaşacak. Süper Lig'de böyle bir durum söz konusu olursa, yeni yayın hakları sahibinin Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu AcunMedya olabileceği konuşuluyor. 

Acun Ilıcalı geçmiş yıllarda da Süper Lig'in yayın haklarıyla ilgili açıklamalarıyla gündeme gelmiş, ancak 4 Büyükler için istenen fahiş yayın bedellerinden dolayı Süper Lig'in yayın ihalesine katılmadığını açıklamıştı. HABERİ PAYLAŞ