Beşiktaş'ın 2017 Yılı Borcu Açıklandı

Beşiktaş’ta 2017 yılı 4. Olağan Divan Kurulu toplantısında kulübün net borcu açıklanırken, Başkan Fikret Orman da çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ın 2017 Yılı Borcu Açıklandı
Yayın Tarihi: 18.11.2017 14:32:00

Beşiktaş, 2017 yılı 4. Olağan Divan Kurulu toplantısında net borcunu 1 milyar 885 milyon 855 bin TL olarak açıklanırken, Başkan Fikret Orman kürsüden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Futbol takımının konsantrasyon sorunu yaşadığını belirten Orman, "Ancak herkes görecek. Beşiktaş yine şampiyon olacak." dedi.

"Hakemler etki altına alınmaya çalışılıyor"

Ligde kayıplar yaşamalarına rağmen takıma inandığını vurgulayan Fikret Orman, şöyle devam etti: "Tabii ki aşağı çekmeler olacaktır. Spor gazetelerine baktığınız zaman, hakem Serkan Çınar ile ilgili, 'Beşiktaş'ın Çınar'ı' başlıklarını görüyoruz. Bu algıyı bozup, başarılı bir şekilde buradan çıkacağız. Hakemler etki altına alınmaya çalışılıyor. Zor bir sene yaşayacağız ama kenetlenerek hepsinin üstesinden geleceğiz Sene sonunda üst üste üçüncü kez şampiyon olmanın şerefini yaşayacağız."

"6 sene önce hayâldi..."

Fikret Orman, kulübün mali durumuyla ilgili ise şöyle konuştu: "Geldiğimizde 80 milyon dolar geliri olan, 30 milyon dolar ödeyen bir Beşiktaş vardı. Futbol takımımızın durumu, stadımız ve rakiplerimize olan bütçe genişliğimiz ortada. 6 sene önce, 'Bugün geldiğimiz noktaya geleceğiz' deseydim, çoğunuz bana 'hayâl' derdi ama bugün bu noktadayız. Ortada olmayan, izni alınamayan bir stat yaptık. Türkiye'nin en güzel stadı..."

"Borçların sebebi..."

Borç artışının futbol takımına bağlı olmadığının altını çizen Orman, şöyle konuştu: "Borç artışının sebepleri faiz, kur farkı, amatör şubeler, BJK TV ve kulüp personeli giderleri. Amatör şubelere destek veriyoruz ama ne yazık ki ilgi gösterilmiyor."
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR