Beyni Zinde Tutmak İçin İpuçları

İleri yaşlarda bulmaca çözmenin ve telefon numarası ezberlemenin beyne iyi geldiği bilindik bir gerçek. Ancak mutlu olmak ve gülümsemek de beyni zinde tutmanın en etkili yollarından.

Beyni Zinde Tutmak İçin İpuçları
Yayın Tarihi: 15.08.2017 01:33:00

Yaş ilerledikçe her organ gibi beyin de yıpranıyor. Yıpranma süresini geciktirmek ve beyni zinde tutmak için basit beyin egzersizlerinin faydaları çalışmalarla da ispatlanmış durumda. 
 
Yapbozların, çocukların beyin gelişimi için yararlı olduğunu vurgulan uzmanlar, ileri yaşlarda da bulmaca çözmenin, bol rakamlı şifreleri ve sayıları akılda tutmanın, telefon numarası ezberlemenin, basit matematik hesaplarını zihinden çözmenin faydalı olduğunu, bu egzersizleri yapamayanların, bol bol kitap okumaları gerektiğini söylüyor.
 
Sürekli alkol tüketenlerin beyinlerinde küçülmeler de olabildiği, uyuşturucu madde kullanımının da, beyni küçültebildiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Buna karşılık bir hobi edinmek beynin yenilenmesi açısından oldukça önemli bir rol oynuyor. Örgü örmek gibi en basit hobi bile, sizin dolayısıyla da beyninizin mutlu olmasını sağlıyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR