Bir Litre Gözyaşı dizisinin yeni oyuncusu Türkü Turan kimdir? Kaç yaşında? Nereli

Kanal D'nin sevilen dizisi Bir Litre Gözyaşı'na konsept değişikliğinden sonra Türkü Turan dahil oldu. Peki Türkü Turan kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte detaylar...

Bir Litre Gözyaşı dizisinin yeni oyuncusu Türkü Turan kimdir? Kaç yaşında? Nereli
Yayın Tarihi: 23.01.2019 01:43:00

Kanal D'nin sevilen dizisi Bir Litre Gözyaşı'na konsept değişikliğinden sonra Türkü Turan dahil oldu. Peki Bir Litre Gözyaşı dizisinin yeni oyuncusu Türkü Turan kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte detaylar...Peki Türkü Turan kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Türkü Turan, 1 Şubat 1985 tarihinde Muğla‘nın Bodrum ilçesinde doğmuştur. Anne ve babası Taksim’deki ve Bodrum’daki Veli Bar’ın sahipleridir. Anne ve babası o çok küçükken boşanmıştır. Türkü Turan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu.

Türkü Turan, 2009 yılında Reha Erdem‘in yönetmenliğini yaptığı “Kosmos” adlı sinema filminde Neptün karakterini canlandırırken, Sermet Yeşil ile birlikte oynadı.

Kosmos filimndeki rolüyle büyük bir çıkış yakalayan Türkü Turan, Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilmişti.

2011 yılında yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi" adlı filmde Türkü Turan; Selçuk Yöntem, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola ile beraber rol aldı.


2013 yılında Türkü Turan, "Tatar Ramazan" dizisinde Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci, Osman Soykut, Şebnem Hassanisoughi, Demir Karahan, Ahmet Mekin, Nur Sürer ile birlikte rol aldı.

Türkü Turan, 2014 yılında Riot Games'in League of Legends adlı oyununda Kalista adlı şampiyonun seslendirmesini yaptı.

2015 yılında Türkü Turan, "Saklı" adlı filmde İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen, Pelin Akil, Ümit Çırak ile birlikte oynadı.

Saklı filmindeki cesur sahneleriyle çok konuşulan Türkü Turan, Dolunay dizisinde Alya karakterine hayat verdi.

Oldukça başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olan Türkü Turan, son olarak Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar'da rol aldı.

Şimdi de konsept değiştiren Bir Litre Gözyaşı dizisinde rol olacak olan Türkü Turan, uzun bir aradan sonra televizyon ekranlarına dönüş yapacak.

Türkü Turan'ın Bir Litre Gözyaşı dizisinde nasıl bir performans sergileyeceğini hep bir izleyip göreceğiz...


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR