Bitcoin Zengini Olduğundan Haberi Olmayan 50 Cent Milyonlar Kazandı

Rap müziğin popüler isimi 50 Cent, 2014'te çıkardığı albümünün Bitcoin'le satın alınmasına imkan sunması ve bunuda unutması yıllar sonra Ünlü rapçinin milyonlar kazanmasına neden oldu.

Bitcoin Zengini Olduğundan Haberi Olmayan 50 Cent Milyonlar Kazandı
Yayın Tarihi: 29.01.2018 13:37:00

Birkaç yıl önce yani henüz ucuzken bir miktar Bitcoin almış olsaydınız şimdi belki de zengindiniz. Peki bir köşede duran artık varlığını bile unuttuğunuz Bitcoin'lerinizin, günün birinde sizi hem de hiç beklemediğiniz bir anda milyoner haline getirebileceğini hiç düşündünüz mü? Ünlü rapçi 50 Cent'in başına gelen de tam olarak bu.
Rap müziğin popüler isimlerinden 50 Cent, hayranlarına 2014 yılında çıkardığı "Animal Ambition" isimli albümünü Bitcoin ile satın alma imkanı sunmuştu. Bahsi geçen dönemde bir Bitcoin'in değeri 660 dolardı ve ünlü rapçinin hayranları bunun bir kısmıyla albümü satın alabiliyordu.

Şans o ki sanatçının albümünü Bitcoin'le almak isteyen bir sürü insan çıktı ve bu satışlardan 400.000 dolar kazandı. Hesaba birkaç yıl dokunmayan 50 Cent kısa bir süre önce ihtiyaç duymadığı için bir köşede unuttuğu Bitcoin'ler sayesinde milyoner olduğunu keşfetti. Son bir haftadır 11.000 dolar seviyesinde olan kripto para birimi daha önce 20.000 dolar sınırlarına dayanmıştı.
 


Albüm satışı sırasında biriken tüm Bitcoin'lerin birim fiyatı 20.000 dolarlara yaklaştığında bile hesaptan haberi olmayan 50 cent'in neredeyse %50 oranında düşüş yaşasa bile Bitcoin kazancı şu anda neredeyse 8.5 milyon dolar (32 milyon türk lirası) değerinde.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR