Boğaziçi Üniversitesi'nde Hamza Andreas Tzortzis'in şoke eden sözleri Atatürk şeytanın dostu

Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu'nca düzenlenen bir organizasyonun konuğu olan İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis'in 'Atatürk şeytanın dostu' sözleri şoke etti.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Hamza Andreas Tzortzis'in şoke eden sözleri Atatürk şeytanın dostu
Hamza Andreas Tzortzis Atatürk hakkındaki yorumlarıyla gündeme oturdu.
Yayın Tarihi: 28.04.2019 11:41:00

Beş yıl önce ​Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen bir organizasyona katılan Hamza Andreas Tzortzis'in Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylediği sözler adeta skandal niteliği taşıyor. Görüntüler bugün sosyal medyaya düşerken herkes Hamza Andreas Tzortzis kimdir? sorusunu soruyor.

Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis'in kitabı Timaş Yayınları tarafından çıkarılmış, yazar İstanbul'daki Boğaziçi Üniversitesi'nde katılımcı olarak yer almıştı. Programa katılan Tzortzis'in Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsettiği ortaya çıktı.2014 yılında düzenlenen organizasyonda isim vermeden Atatürk’e ve silah arkadaşlarına hakaret eden Tzortis'in, skandal konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu. İşte Tzortis'in konuşmasından bir bölüm:“İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?”Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü'nün düzenlediği topantıda Atatürk'e hakaret dolu sözlerin bir grup öğrenci tarafından alkışlanması ise dikkat çekti. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR