Büyük Kahin Nostradamus'un 2019 Yılı Türkiye Kehanetleri

16. yüzyılda yaşamış olan büyük kahin Nostradamus'un ciltlerce yazdığı kehanetleri mevcut. Bazısı gerçekleşmiş bazısı ise hala kitabın tozlu sayfalarında yazılı şekilde duruyor. 2019 yılına girmemize kısa bir süre kala Türkiye ile ilgili ürpetici Nostradamus'u kehanetlerine bakalım. 

Büyük Kahin Nostradamus'un 2019 Yılı Türkiye Kehanetleri
Yayın Tarihi: 6.12.2018 13:53:00

Güney Asya'dan sonra Türkiye'de deprem olucak.
Kehanetler uzmanları ikiye bölmüş durumda. Uzmanlar, depremlerle ilgi kehanetleri Nostradamus'un "Yüzyıllar" adlı kitabındaki bölümleri farklı şekilde yorumluyorlar.. Fontrune'ye göre Nostradamus'ın deprem kehaneti çoktan gerçekleşti. Kitabın üçüncü cildindeki Türkiye depremi kehaneti Gölcük depremiydi ve yeni bir deprem olmayacak.

Deprem ve savaş Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune'ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52'nci dörtlüğünde geçiyor: "Atina ile savaş Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes boğulacak denizde Yiğit şampiyonlar savaşa girecek. "Fontbrune'un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye'ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ülke askeri savaşa girecek.

Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor:
Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney'de korkunç bir kuraklık görülecek Asya'nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes'te karışıklık

Nostradamus'a göre III. Dünya Savaşı 2076'da meydana geliyor. Şifre çözücü Peter McHoll, bütün bu engelleri kavramaya yönelik karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi akıl almaz bir başarıyla kazandığını söylüyor.  McHoll'e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Ve kehanetler, daha yakından ve derinlemesine incelendikçe, hayret verici, hatta ürkütücü  bir şekil almakta.. 

McHoll'un dediği gibi Nostradamus, açıklayamayacağı birçok şey gördü. İki şehrin girişinde ve içinde, Daha önce hiç görülmemiş iki hastalık olacak Demir hariç, hastalığın yol açtığı açlıktan en sonunda, Büyük ebedi Tanrı'ya yardım için yalvaracaklar.

Yüzyıllar kitabında yaklaşmakta olan büyük bir salgın hastalığa dair birçok dize vardır. Yapılan çalışmalara göre Nostradamus, etkisi çok büyük olacak ve ABD'yi sarsacak bir salgından söz ediyor. Bunlar; "HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı"…Nostradamus, "çevre felaketlerine" ilişkin kehanetlerinde, Güneş ve Ayın bir bulutla örtüleceğini ve dünyanın karanlık içinde kalacağını öne sürüyor. Kehanetlerin şifrelerini okuyan uzmanlardan Fransız Peter Lemesurier, küresel ısınmaya ve kahinin birinci cilt 17'inci dörtlüğüne dikkat çekiyor:

"Kırk yıl hiç gökkuşağı görülmeyecek. Sonra kırk yıl boyunca her gün görülecek , kurak topraklar daha da kuraklaşacak. Ardından dev su baskınları gelecek."

"KENDİ ÖLÜMÜNÜ GÖRDÜ!"“İyi geceler” diyen papaza “Sabah öleceğim” diyen Nostradamus herkesi hayrete düşürdü.  Mezarının da hangi tarihte açılacağını bilmesi insanları bir kez daha şaşkınlığa uğrattı.

Cordeliers Kilisesi duvarına dikey olarak gömülen Nostradamus'un hikayesi bununla bitmedi. John Hogue'un “The New Revelations” isimli eserine göre Nostradamus'un mezarı 1700'de yerinin değiştirilmesi amacıyla açılıp kilisede başka bir yere taşındı.

1566 yılında ölen Nostradamus'un üzerinde, mezarın açıldığı tarih olan “1700¨ yazılı bir madalyon bulundu. Kendi mezarının açılacağını öngören kahin bu olaydan 91 yıl sonra yaşanacaklar hakkında da bir dörtlük yazdı. “Kim ki bulduğunda mezarı açacak ve kim ki açtığı bu mezarı hemen kapamayacak, lanet onu bulacak ve kimse nedenini bilmeyecek.

Tıpkı bu dörtlükte olduğu gibi Fransız İhtilali sonrası 1791 yılında sarhoş Fransız askerleri Nostradamus'un mezarını açtılar. Anlatılanlara  göre bu askerler daha sonra Marsilya'daki üslerine geri dönerken kral taraftarları tarafından pusuya düşürülüp vahşice öldürüldüler.HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X