CHP'ye inat Tayyip Erdoğan Kanal istanbul müjdesi vermeye hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul projesini yakın zamanda açıklayacak! Kulislerdeki son dakika flaş iddialara göre Kanal İstanbul çılgın proje ile ilgili çalışmalarda sona gelindi! Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'ye inat Kanal İstanbul'u açıklamaya hazırlanıyor! Detaylar haberimizde...

CHP'ye inat Tayyip Erdoğan Kanal istanbul müjdesi vermeye hazırlanıyor
Yayın Tarihi: 8.09.2019 19:38:00

Kanal İstanbul projesi için son dakika gelişmesi! Kulisler Kanal İstanbul mega projesiyle ilgili son gelen istihbaratı konuşuyor! CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yenikapı'da araçları sergilemesine tepkili olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesini açıklayacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye inat Kanal İstanbul'u açıklayacağı iddiası kulislere bomba gibi düştü! 

Daha önce 30 Ağustos'ta ihale sürecinin başlatılması beklenen Kanal İstanbul mega projesiyle ilgili olarak, son yaşanan Suriye gerilimi ve önemli dış olaylar, Kanal İstanbul'da biraz gecikme yaşatsa da Kanal İstanbul projesi resmen hayata geçirilecek! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul'u Açıklayacak

İstanbul'u daha güvenilir ve daha farklı bir boyuta taşıyacak Mega Proje Kanal İstanbul için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın zamanda resmi açıklamayı yapacağı ve son durum hakkında gerekli bilgileri paylaşacağı iddia ediliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den yükselen "Kanal İstanbul projesi Hayalcilik" "Bu hükümet Kanal İstanbul'u bu ekonomik şartlarda yapamaz!" tepkilerine inat Kanal İstanbul'la ilgili açıklamayı kısa süre içinde yapacak.


Kanal İstanbul'a Büyük İlgi Kanal İstanbul projesiyle ilgili Koreli ve Çinli firmaların ilgisi büyük. Daha önce Çanakkale köprüsü projesinde de yer alan Koreli bir firma, Kanal İstanbul için de en büyük aday konumunda. Ancak Çinliler de Yap-İşlet-Devret modeliyle Kanal İstanbul'a talip. İhale sürecinde Kore ve Çin firmaları Kanal İstanbul için yarışacak.

Kanal İstanbul'un Maliyeti Ne Kadar?

Kanal İstanbul Mega projesinin maliyetinin daha önce 15 milyar dolar olduğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından açıklanmıştı. Bu dev mega proje için geri sayıma geçildi. Türkiye 2023 yılında Kanal İstanbul projesini resmen faaliyete geçirecek! 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR