Denizbank Akbank Ziraat Bankası Halkbank Vakıfbank Garanti Yapıkredi İş Bankası... Bu Bankalara Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjdeli Haber!

Birçok bankaya kredi ve kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber geldi! Tüm Dünyada hissedilen ve ülkemizde de hem sağlık, hem sosyal hem de ekonomi alanında olumsuzluklar yaşatan Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Garanti, İş Bankası, QNB, Denizbank, Akbank, Ziraat, Yapıkredi, Halkbank

Denizbank Akbank Ziraat Bankası Halkbank Vakıfbank Garanti Yapıkredi İş Bankası... Bu Bankalara Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjdeli Haber!
Yayın Tarihi: 21.05.2020 14:45:00

Birçok bankaya kredi ve kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber geldi! Tüm Dünyada hissedilen ve ülkemizde de hem sağlık, hem sosyal hem de ekonomi alanında olumsuzluklar yaşatan Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Garanti, İş Bankası, QNB, Denizbank, Akbank, Ziraat, Yapıkredi, Halkbank ve Vakıfbank'a Kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlara sevindirici bir haber geldi.

Koronavirüs salgını nedeniyle küresel ekonomilerde büyük hasar meydana gelirken, şüphesiz bu süreçte çalışanlar ve bankaya borcu olanlar zor bir dönemden geçiyor. İşte bu nedenle, Devlet tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda birçok bankadan Kredi erteleme müjdesi geldi! Bu bankalara kredi kartı ve kredi borcu olanlar, borçlarını en az 3 ay süreyle erteletebiliyor! Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülke ekonomisi ve küresel ekonomide yaralar açılırken, ülkemizde Normalleşme dönemi ile ekonomide de işlerin rayına girmesi beklentisi hakim. Öte yandan Koronavirüs süreciyle ilgili Devlet tarafından açıklanan Ekonomik istikrar Kalkanı paketi de bu süreçte birçok Kamu ve Özel banka tarafından sahiplenilerek vatandaşa destek için büyük bir girişime ortam hazırladı. Denizbank Akbank Ziraat Bankası Halkbank Vakıfbank Garanti Yapıkredi ve İş Bankası'na kredi kartı ve kredi borcu olan vatandaşa müjdeli haberler peş peşe geldi. Koronavirüs nedeniyle istihdamın ve ekonominin zarar görmesi nedeniyle, milyonlarca çalışanın ve vatandaşın kredi ve kredi kartı borcunda ertelemesi müjdesi duyuruldu. İşte bankalardan gelen erteleme fırsatları...

Devlet, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında hızlı karar ve tedbirlerle, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketini devreye aldı. Bu pakette, toplumun her kesimine hitap eden destekler kendisine yer bulurken, en büyük kalemler ise çalışanlar ve istihdamın korunması için getirildi. Bu bağlamda Ziraat-Halkbank-Vakıfbank-Garanti-İş Bank-QNB-Denizbank-Akbank-YKB bankaları da kredi ve kredi kartı borçlarını erteledi.

BANKALARDAN KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇ ERTELEME KARARLARI

İş Bankası tarafından yapılan açıklamayla, İş bankası müşterilerinin, 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan kredi ve kredi kartı borçlarına dair anapara - faiz ve taksit ödemelerinin, borçlunun ihtiyaç duyması halinde 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleneceği belirtildi.

Bu süreçte elin taşın altına koyan Kamu bankaları da vatandaştan takdir topladı. Ziraat Bankası, 31 Mart 2020 'de ödenmesi gereken taksit, faiz ve anaparayı ödemeyen firma ile bireysel müşterilerinin bu borçlarının ötelenmesine imkan tanıdı. Aynı şekilde Vakıfbank'ta yaptığı açıklamayla, 30 Haziran'a kadar olan tüm kredi  taksitleri ile ödemeler için esneklik yapılmasına karar verdi. 

Bir diğer kamu bankası Halkbank ise, 31 Mart 2020 tarihine kadar faiz, taksit, ve anapara ödemesi yapmayanların borçlarını ertelediğini duyurdu.

Denizbank tarafından yapılan açıklamada ise, bireysel ve ticari müşterilerinin 30 Nisan'a kadar olan ödemelerinin 3 ay süreyle ertelendiği belirtildi.

QNB Finansbank'ta zorlu Koronavirüs süreci nedeniyle bir açıklama yaparak kredi kullanan bireysel ve tüzel müşterilerin bankaya başvurmaları halinde, kredi anapara, faiz ve komisyon ödemelerinin 3 ay ertelenebileceğini duyurdu.


Bir diğer özel banka olan Akbank'da açıklamasında Bireysel ve tüzel müşterilerinin, 30 Nisan 2020 tarihine dek olan ödemelerini, talep etmeleri halinde mevcut koşullarla 30 Haziran 2020'ye kadar erteleyeceğini duyurdu.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada ise, bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan 2020 tarihine kadarki borçlarının 30 Haziran'a kadar ertelendiği bilgisine yer verildi.

Garanti BBVA 'da erteleme kampanyasına destek verdi ve Garanti BBVA müşterilerinin talep ve ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerinin, herhangi bir ek koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenebileceğini açıkladı.

AKBANK KREDİ BORÇLARINI 30 HAZİRAN'A KADAR ÖTELEME İMKANI SUNUYOR

Koronavirüs salgını sürecinde birçok banka ekonomik açıdan aldığı tedbirlerle vatandaşı rahatlattı. Bu bankalardan biri de Akbank oldu. Akbank, Koronavirüs salgını nedeniyle açıkladığı ekonomik tedbirler çerçevesinde bireysel ve tüzel müşterilerinin 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan tüm anapara faiz ve taksit ödemelerinin, talep edilmesi halinde, mevcut şartlarla 30 Haziran'a kadar ötelenebileceğini duyurdu.

Akbank tarafından alınan bir diğer önlem ise Mobil, internet şube ve ATM üzerinden, 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak EFT ve havale işlemlerinden işlem ücreti alınmaksızın Ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmesi oldu. Ayrıca Akbank müşterilerinin ATM'lerden günlük para çekme limiti de, ücretsiz olarak 5 bin Tl ila 10 bin Tl'ye yükseltildi.

HALKBANK 3 AY FAİZSİZ KREDİ ÖTEMELE FIRSATI

Halkbank'ta bu süreçte elini taşın altına koyan Kamu bankalarından biri oldu. Halkbank, 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve ana parasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşterilerinin, bu döneme dair olan ödemelerini erteleyebileceklerini açıkladı. Ayrıca esnaf ve sanatkarların kullandıkları krediler için de ödeme kolaylığı sağlandı. Halkbank tarafından açıklanan bir diğer tedbir ise; Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek olması oldu.

İŞBANKASI DA KREDİ BORÇLARINI KOŞULSUZ ÖTELEDİ

İşbankası da zorlu Koronavirüs sürecinde destek paketindeki yerini aldı ve müşterilerinin 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerinin, ihtiyaç ve talep halinde herhangi bir koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenebileceğini bildirdi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR