Devletten Bayram Harçlığı müjdesi! Başvuran Herkese Verecek

Devletten Bayram Harçlığı müjdesi. Yeni yılla birlikte jest ve ödemeler artarken bir müjde de Bayram Harçlığından geldi. Başvuran Herkese verilecek Devletten Bayram Harçlığı bilgileri ve tüyoları sizlerle. Peki kimlere bayram harçlığı verilecek? Şartları neler?

Devletten Bayram Harçlığı müjdesi! Başvuran Herkese Verecek
Yayın Tarihi: 14.01.2020 12:10:00

Devletten Bayram Harçlığı müjdesi. Yeni yılla birlikte jest ve ödemeler artarken bir müjde de Bayram Harçlığından geldi. Başvuran Herkese verilecek Devletten Bayram Harçlığı bilgileri ve tüyoları sizlerle. Peki kimlere bayram harçlığı verilecek?

Bayram Harçlığı ödenecek

Bayrama 4 ay kala Hükümet'ten büyük müjde. Milyonlarca kişiye bayram harçlığı ödenecek. Hükümet iki bayramda emeklilere verdiği 1000 TL gibi İşçi, Memur, İşsiz herkese 400 TL bayram parası ve 100 TL çocuk harçlığı gönderecek. Ayrıca muhtaç aileye yiyecek yardımıda yapılacak. Bu iki bayram sadece emekliler değil tüm vatandaşların yüzü gülecek. 

Bakan son dakika açıklama yaptı!

Hükümetin bayram harçlığı sorulan Zehra Zümrüt Selçuk, müjdeyi vereceğiz. İlk olarak öğrencilere bayram harçlığı duyurulacak. Lise ve Üniversite öğrencilerine de Bayram Harçlığı gelecek diyen Selçuk, konuyla ilgili detaylar duyurulacak dedi. 

Kötü maddi günler geçmiyor. Hükümet var gücüyle vatandaşı mutlu etmek istiyor. Harçlık, Promoyon, Tediye ve İkramiye derken sadece bir kesim mutlu oluyor ve şartlar konuluyor. Bütün bunlar olurken PKK baskısı ile yaşamak durumunda olan binlerce aile ve ilan365.net evlerini terk etmek durumunda kalan binlerce vatandaşın rahat ve huzur dolu bayramlar geçirmesi için 400 TL Bayram yardımı yapılacak. İhtiyacı olan herkese başvuru ekranı açılacak ve başvurular alınacak. 


Başvurular Valiliklerden alınacak!

Bu işi Hükümet tarafından yapılacak ve başvurular Valilikler tarafından alınacak. Başvuran herkese (Çok ciddi gelir durumu olmayanlara) 400 TL Ramazan ve Kurban Bayramında ödeme yapılacak. Ayrıca geçinemeyen aileye 400 TL verilirken, çocuklu ailelere 100 TL çocuk harçlığı yapılacak. 400 TL ve bir çocuğunuz varsa 500 TL yardımı verilecek. Valilikler durumları daha düşük ailelere yiyecek yardımı da yapacak.

İki Bayramda müjde!

Emeklilere 1000 TL her iki bayram arasında yapılıyordu. Emekliler bu yardımdan yararlanmayacak. Bayram harçlıkları ömür boyu olacak. Emekliler gibi iki bayramda vatandaşların yüzü az da olsa gülecek.

Valilik ve Kızılay devrede!

Valilikler ödeme işini yaparken, yiyecek ve gıda yardımını Kızılay üstlenecek. Kızılay,i Valiliklerce belirlenen aileleri yeme-içme sıkıntısı araştırıp ilgili yardımı yapacak. Sadece kimliklerle gidilerek başvuran herkese 500 TL Bayram harçlığı yatırılacak.

Geçtiğimiz yıllarda 10 Bin ve 100 Bin kişi arasında değişen bayram harçlığı bu sefer sınırsız olacak ve herkese yapılacak. 
HABERİ PAYLAŞ