Devletten kış yardımı! Başvurular için son gün acele edin

Herkesin bildiği üzere Valilik belediye ve Kaymakamlık zor durumda olan vatandaşlara düzenli bir şekilde yardım imkânı sağlıyor.  Bu yardımlardan fakirler işi olmayanlar ve geçimini zor yapan kişiler yararlanabiliyor Peki kış yardımı  başvurusu nasıl yapılır?  Vatandaşlar bu konu hakkında detaylı

Devletten kış yardımı!  Başvurular için son gün acele edin
Yayın Tarihi: 14.10.2020 09:55:00

Herkesin bildiği üzere Valilik belediye ve Kaymakamlık zor durumda olan vatandaşlara düzenli bir şekilde yardım imkânı sağlıyor.  Bu yardımlardan fakirler işi olmayanlar ve geçimini zor yapan kişiler yararlanabiliyor Peki kış yardımı  başvurusu nasıl yapılır?  Vatandaşlar bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor.  Kış yardımı almak isteyen kişiler in Kaymakamlığa gidip başvuruda bulunması gerekmektedir. Devlet durumu olmayan kişilere kış yardımı gıda yardımı gibi çeşitli yardımları sağlıyor.   Bunun için gidip müracaatta bulunulması gerekmektedir.  Başvuru yapıldıktan  sonra sizlere geri dönüş sağlanacaktır.  Peki bu yardımlara baş imanın şartları nelerdir:?  Bu konular hakkında sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz.   O halde yazımızın devamına mutlaka okumanız tavsiye edilir.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olanlara gıda yardımı
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü geliri düşük olan ve ihtiyacı olan kişilere gıda yardımı sağlıyor. Bunun için vatandaşların başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuruda bulunduktan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kişilere kuru gıda yardımı yapılıyor.  Kuru gıda yardımı 81 şehirde de düzenli bir şekilde kişilere sağlanıyor.  Fakat bunların da bir şartı bulunuyor.  Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen gıda yardımı için kişinin sosyal güvencesi olmaması ve gelirinin ise asgari ücretten daha az olması gerekmektedir. Eğer bu şartlara Keşke uyuyor ise Vakıflar Genel Müdürlüğüne gidip başvuruda bulunabilir.
 
Gıda yardımı Hangi kurumlar yapıyor

Birçok kuru gıda yardımı yapmaktadır. Fakat burada şöyle bir ayrıntı vardır. Bu kurumlar farklı farklı gıda yardımı yapıyor. Bazı kurumlar ana temel besin ile oluşan yardım paketi hazırlıyor bazıları ise kuru gıda yardımı yapıyor. Şimdi sizlere gıda yardımı yapan kurumlar hakkında detaylı bir şekilde bilgiler aktaracağız. Işte kuru gıda yardımı yapan kurumlar aşağı gibidir;
 
 Kaymakamlıklar
 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları
 Belediyeler
 Vakıflar Genel Müdürlüğü
 
 Durumu kötü olan ailelere devletten yardım
 
Geçim sıkıntısı çeken ve durumu kötü olan ailelere devlet yardım sağlamaktadır.  Korona virüs sebebiyle ülkemiz zor durumda kalmıştır. Bu  sebeple de devlet her zaman vatandaşının yanında olmaya devam etmektedir. Devlet birçok yardımı yani giyecek yiyecek içecek yakacak kira yardımı sağlamaktadır. Bu yardımları almak için öncelikle kişilerin başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunan Herkese bu yardım sağlanmaz. Başvuruda bulunan kişiler incelenir ve daha sonra durumu kötü olan kişiler tespit edildiğinde Bu yardımlar vatandaşlara sağlanır. Durumunuz kötü ise bu yardımı almak için başvuruda bulunabilirsiniz.
 
Belediye yardımı almak için neler yapılır? Başvurular nereden gerçekleştirilir?
 
Belediye yardımı almak için başvuruları belediyeler  tarafından gerçekleştirilir.  Yani belediye yardımı almak istiyor iseniz belediyeye gidip Yardım almak istediğinizi söyledikten sonra başvurunuzu onaylamanız gerekecektir. Bunun için belediyeye giderken yanınızda dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi ve muhtaçlık belgesi olmalıdır. Muhtaçlık belgesini Muhtara gidip oradan temin edebilirsiniz. Belediyeler düzenli bir şekilde yardıma muhtaç olan kişilere koliler şeklinde yardım dağıtmaktadır. Bu yardım bazı durumlarda ise nakit bir şekilde ya da kupon olarak kişilere aktarılmaktadır. Bu Yardım almak için belli başlı şartlar bulunur. Bu şartlar kişinin sigortalı bir şekilde çalışmaması ve gelirinin Asgari ücretin altında olmasıdır. Bu kişiler Yardım almak için belediyeye kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunduktan sonra yetkililer tarafından başvurular  detaylı bir şekilde incelenir.  yardımı almak için şartlarınız uygun ise size geri dönüş sağlanır ve düzenli bir şekilde belediye tarafından sizlere yardım yapılır.  Bu sebeple belediyeden Yardım almak istiyorsanız başvuruları başladı ve belediyeye gidip başvuruda bulunmanız tavsiye edilir.
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR