Dilber Ay'a Büşra Pekin hayat verecek !

Dilber Ay'a Büşra Pekin hayat verecek ! Çok Güzel Hareketler Bunlar'dan tanıdığımız Büşra Pekin, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesini konu alan filmde türkücü karakterini canlandıracak. Büşra Pekin'in yeni Dilber Ay projesi merak uyandırdı.

Dilber Ay'a Büşra Pekin hayat verecek !
Yayın Tarihi: 27.10.2020 11:09:00

Dilber Ay'a Büşra Pekin hayat verecek ! Çok Güzel Hareketler Bunlar'dan tanıdığımız Büşra Pekin, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesini konu alan filmde türkücü karakterini canlandıracak. Büşra Pekin'in yeni Dilber Ay projesi merak uyandırdı.BKM ekibinden tanıdığımız ve hayatlarımıza giren Büşra Pekin, şimdilerde yeni bir projeye hazırlanıyor. Yeniden ekranlara dönmeye hazırlanan Büşra Pekin yeni projesinde bambaşka biri olacak. Dilber Ay, geçtiğimiz sene Ankara'da gittiği aile ziyaretinde kalp krizi geçirmesiyle hastaneye kaldırılan ve 1 saat süren müdahale rağmen kurtarılamamıştı. 63 yaşında geçirdiği kalp krizinden dolayı hayatı kaybeden ünlü şarkıcı ve sunucu Dilber Ay, Türk halkının çok sevdiği candan bir sanatçıydı. Ölümüyle sevenlerini yasa boğan Dilber Ay, Büşra Pekin'in can vermesiyle tekrardan karşımıza çıkıyor.Yurt dışından getirilen özel plastik makyaj malzemeleri ile Büşra Pekin, Dilber Ay'a benzetilecek. Büşra Pekin'in başrolünü oynayacağı Dilber Ay'ın hayatını konu alan filmin senaryosunu Kamuran Süner ile Nalan Merter Savaş’ın yazıyor. Filmin yapımcılığını Fikri Harika yapım ile Aytaç Medya’nın yaparken, müzik direktörlüğünü İskender Paydaş’ın yapıyor. Bunun yanında merakla beklenen filmin görüntü yönetmenliğini Jean Paul Seresin’in yapacağı ve yönetmen koltuğunda Ketche adıyla bilinen Hakan Kırkavaç’ın oturduğu filmin çekimleri Kasım ayında başlayacak.
Dilber Ay'ın hayatını konu alan filmde, Dilber Ay’ın çocukluk dönemindeki hallerini O Ses Türkiye yarışması ile ekranlara gelen Zeliha Kendirci canlandıracak. Oyuncu kadrosunda birçok başarılı isim yer alıyor. Bunlar bazıları; Tuncer Salman, Nursel Köse gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Dilber Ay'ın hayat hikayesinin ne kadar acılı ve gerçek olduğunu biliyoruz. Türk halkı da onu bu çektiği acı ve çilelerle, samimiyetinin hem konuşmasına hem sesine yansıyor olmasıyla biliyor. Acılarla dolu bir hayat hikayesi olan ünlü Türk halk müziği sanatçısı Dilber Ay'ın filmi çekiliyor. 'Dilber Ay' filmi Adana, Sakarya ve İstanbul’da çekilecek.

 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR