Dünyanın İlk Termal Kameralı Telefonu

Cat S60 dünyanın ilk entegre termal kameralı akıllı telefonu. Ülkemize de gösterişli bir giriş yapmıştır. 5 metreye kadar suya dayanıklı, 1.8 metreden düşmeye mukavemetli olan telefonun kendisine özel önemli özellikleri bulunuyor.

Dünyanın İlk Termal Kameralı Telefonu
Yayın Tarihi: 28.11.2018 16:25:00

Amerikan iş makinesi üreticisi CAT’in (Caterpillar) dünyanın ilk termal kameraya sahip Android işletim sistemli akıllı telefonu CAT S60, satışa çıkması uzun bir süre geçmesine rağmen kullanıcılardan ilgi büyük bir ilgi görmeye hala devam ediyor. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan CAT S60, su geçirmez özelliğiyle de gözlerimizi kamaştırıyor.Termal görüntüleme teknolojileri üreticisi FLIR tarafından tasarlanmış termal kamera barındıran cihazın kapı veya elektrikli cihazlardaki ısınmanın görülebileceği ,pencere kenarlarında ısı kaybı olup olmadığının test edebileceği ve tamamen karanlıkta dahi termal kameranın kullanılabileceği söylenmektedir.

CAT S60'ın içinde dünyanın önde gelen termal görüntüleme teknolojileri üretici FLIR tarafından tasarlanmış bir termal kamera bulunmaktadır. Android işletim sistemine sahip telefon, kullanıcılara termal kamera özelliliğini çoğu alanda kullanabilme imkanı sunacaktır. Telefon ile kapı veya pencere kenarlarında ısı kaybı olup olmadığının test edebileceği, elektrikli cihazlardaki ısınmanın görülebileceği ve tamamen karanlıkta dahi termal kameranın kullanılabileceği söylentiler arasındadır.
Termal kamera ile çıplak gözle fark edilemeyen ısının yüksek olduğu yerler görülebiliyor. CAT S60'taki kamera, 15 ila 30 metre arasındaki mesafelerdeki ısıyı görüntüleyebiliyor. Telefon bir de 5 metre derinlikte bir saate kadar su geçirmez özelliğe sahip. Bu özelliği nedeniyle telefonun su altı kamerası olarak da kullanılabileceği ifade ediliyor. Muhteşe özellikleriyle aklımızı başımızdan alıyor diyebilirim.CAT S60 ayrıca sağlam yapısı ile de ilgi odağı oldu. Su ve toz geçirmez olmasının yanı sıra firma, 1,8 metreden düşmelere karşı ürüne zarar gelmeyeceğinin garantisini vermektedir. Diğer yandan, CAT S60’ın Gorilla Glass 4 ile korunan 4,7 inç 1280×720 piksel ekranı, 540 nits parlaklık seviyesi ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle CAT’in akıllı telefonunun parlak gün ışında dahi tatminkar bir görüntü sunduğu açıkca söyleniyor.

3 GB RAM ile gelen CAT S60, sekiz çekirdekli Snapdragon 617 işlemciden gücünü almaktadır. CAT S60, 13 Megapiksellik arka ve 5 Megapiksellik ön kameraya sahip. Android Marshmallow 6.0 sürümü ile gelen telefon, 32 GB dahili depolama alanı bizlere sunuyor. 3800 mAh pille günü rahatlıkla tamamlayacağı belirtilen telefon, 4G LTE desteği de sunmaktadır. Bizleri bu denli özelliklte bir telefon hayal ederken hayallerimizin gerçekleşmeside oldukça güzel bir sonuçtur.
HABERİ PAYLAŞ