E-Devlet Hesabınızda Bunları Mutlaka Düzeltin! Yoksa Paranızı Alamazsınız!

Vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Bireysel Destek kredi başvurusu yaptıktan sonra onaylama sürecini bekleyen vatandaşlarımız için değerlendirmeye alınması ya da reddedilmesi durumunda yapmanız gerekenler için açıklama geldi. Kredilerin onaylanması için e Devlet sistemi üzerinden düzeltme

E-Devlet Hesabınızda Bunları Mutlaka Düzeltin! Yoksa Paranızı Alamazsınız!
Yayın Tarihi: 26.06.2020 18:36:00

Vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Bireysel Destek kredi başvurusu yaptıktan sonra onaylama sürecini bekleyen vatandaşlarımız için değerlendirmeye alınması ya da reddedilmesi durumunda yapmanız gerekenler için açıklama geldi. Kredilerin onaylanması için e Devlet sistemi üzerinden düzeltme işlemleri yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Bireysel destek kredi başvurunuz onaylandı mı? Bireysel destek kredi başvuru sürecinde bulunan vatandaşlarımız için son dakika haberi geldi. Bu konu ile alakalı detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde zor günler geçiren vatandaşlarımız için destek olmak amacıyla kamu bankaları tarafından 10 bin TL’ye kadar bireysel destek kredi fırsatının sunulacağının müjdesi verilmişti. Bu zor süreç içerisinde vatandaşlarımız 1 Nisan itibari ile Kamu bankalarına bu bireysel destek krediler için başvuru yapma olanağına sahip oldular.

Kamu bankaları tarafından günümüzde bireysel destek kredi adı altında bankalar aracılığı ile 250 milyar TL destek ödemesi sağlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar kapsamında ödemelerin devam ettiğini ve 3. Faz ödemelerinin sürdürüldüğü açıklandı. Bireyse destek kredilerinin yanı sıra esnaf tarafından vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek amacıyla esnaf kredi destek paketlerinin oluşturulması kararı alınarak büyük tedbirler alındı. Böylelikle sunulan destek kredi paketlerinde yapıldığı gibi esnaf destek kredileri de kamu bankaları aracılığı ile dağıtılacağı açıklandı.

BİREYSEL DESTEK KREDİ BAŞVURULARI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER!


Günümüzde pek çok vatandaşımız tarafından araştırılan konular arasında Bireysel destek kredi başvurularının nasıl onaylanacağı merak içerisinde araştırılıyor. Yüzbinlerce vatandaşımız tarafından yapılan başvurular nihayetinde kamu bankaları tarafından kredi başvurusu yapıldığı bildirildi. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımız müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri kapsamında büyük bir yoğunluk oluşması sağlandı. Cevap almak isteyen vatandaşlarımız bu süre zarfında da herhangi bir net cevap ile karşılaşmadı.

Kredi başvuruları değerlendirme de olan bireyler için müjdeli haber geldi! Yasa gereği icrada açık dosyası bulunan bireylerin kredi çekmesi mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı bireysel destek kredi başvurusu yapan pek çok vatandaşımızın kredileri değerlendirme sonucunda onaylanmadı. Yeni yapılan düzenlemeler neticesinde icra dosyası bulunan vatandaşlarımız için de bireysel destek kredi alma olanağını sunulacaktır. Böylelikle açık olan icra dosyası kapatılması ile birlikte kalan tutar üzerinden bireysel destek kredi fırsatı sunulacağı bildirildi.

İCRA DA OLANLAR BORÇLARINI KAPATABİLECEK! ANCAK…

Pandemi sürecinde vatandaşlarımız için özel tasarlanan bireysel destek kredilerinde kredi notları önemsenmedi. Ancak bu süre zarfında icra da olan vatandaşlarımız her ne olursa olsun kredi fırsatından yararlanamadığından dolayı ret cevabını aldı. Bunun üzere yapılan düzenlemeler sonucunda icra da olanlar borçlarını kapatma olanağına sahip olabilecek. Bireysel destek kredi fırsatından yararlanmak için öncelikle icra dosyalarında olan borçlar ödenecek ve kalan tutar vatandaşlarımıza sunulacak. Böylelikle hem icradan kurtulabileceksiniz hem de kredi olanağından yararlanarak kolay ödeme fırsatlarını değerlendirebileceksiniz. Açık icra dosyasını kapatmak isteyen vatandaşlarımız durum da öncelikle avukatları ile görüşmeleri gerekmektedir. Borç bu görüşme doğrultusunda taksitlendirme olanağına sahip olunabilecektir. Bu şartlar sağlanması durumunda hane geliri 5 bin TL altında olan bütün vatandaşlarımız için herhangi bir şart aranmadan bireysel destek kredi fırsatından yararlanma olanağı sunulacağı bildirildi.
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR