Efes Opera ve Bale Günleri Başlıyor

İzmir Devlet Opera ve Balesi, Efes opera ve bale günleri kapsamında Efes Antik Tiyatrosu'nda buluşacak.

Efes Opera ve Bale Günleri Başlıyor
Yayın Tarihi: 24.08.2017 22:06:00

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) Müdür Vekili ve Sanat Yönetmeni Haldun Özörten, basın toplantısında, uzun bir aradan sonra yeniden Efes Antik Tiyatrosu'nda sahne almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Bu yıl ilk kez 16-22 Eylül tarihleri arasında "Efes opera ve bale günleri"ni gerçekleştireceklerini aktaran Özörten, "İzmir seyircisine en iyisini sunabilmek için büyük çaba harcıyoruz. Bize bu noktada desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza çok teşekkürler ediyoruz. İyi ki varlar, iyi ki sanatı ve sanatçıyı destekliyorlar, seyircilerin önüne en güzel projelerle çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

Özörten, Gala Konseri'nin 16 Eylül Cumartesi, Saraydan Kız Kaçırma operasının 19 Eylül Salı, Romeo ile Jülyet'in de 22 Eylül'de seyirciyle buluşacağını ifade etti.


Proje sponsorlarından Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynek Bakıcı, 8 bin 500 yıllık geçmişi olan Efes'te sanatla iç içe bulunmanın kendileri için önemine değindi. 

Türkerler Holding Koordinatörü Atilla Sezgin, kente 5 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlatarak, "Efes opera ve bale günleri"nde yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. 

Mavi Bahçe AVM Müdürü Vedat Özören de "Efes opera ve bale günleri"ne destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR