Elon Musk: Yapay Zeka Kuzey Kore'den Daha Tehlikeli

SpaceX ve elektrikli otomobil üretici Tesla'nın kurucu CEO'su Elon Musk, yapay zekanın Kuzey Kore'den daha büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Elon Musk: Yapay Zeka Kuzey Kore'den Daha Tehlikeli
Yayın Tarihi: 14.08.2017 23:23:00

Son yüzyılın dahileri arasında gösterilen Musk, geçtiğimiz günlerde şu tweetti paylaştı; "Yapay zeka güvenliğinden korkuyorsanız, korkmaya devam etmelisiniz. Çünkü Kuzey Kore'den daha riskli" 

Musk, paylaşımına ayrıca‘En sonunda, makineler kazanacak' yazılı da bir poster ekledi. Musk, "Kimse kontrol edilmeyi sevmez. Ancak topluma tehlike oluşturabilecek Otomobiller, uçaklar, ilaçlar ve gıdalar regüle edilmiş durumda. Yapay zeka da öyle olmalı" dedi.


Musk Aralık 2015'te, Y Combinator Başkanı Sam Altman ile 1 milyar dolarlık ortak sermayeli kâr amacı gütmeyen yapay zeka araştırma kuruluşu OpenAI'yi kurmuştu.

OpenAI'nin geliştirdiği bir yapay zeka, sadece iki haftalık bir çalışma sonucunda, dünyanın en iyi Dota 2 oyuncularını yenmeyi başardı.

Dota 2 profesyonel oyuncusu Danylo “Dendi” Ishutin, yapay zeka botuyla bire bir maç yaptı. Bot karşısında kaybeden Dendi, iki kez yenilerek maçı kaybetti. Dendi, maç sonrasında, "Bot tıpkı insan gibi hissediyor ve hareket ediyordu ama başka bir şey gibiydi" dedi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR