Emekli Olacak Vatandaşlara Müjdeli Haber Geldi! 2 Bin Lira Ek Ödeme Yapılacak! SSK, SGK ve Bağ-Kur Emeklileri İçin Son Gün Geldi!

Emeklilere ve emekli olacak olanlara özel olarak geliştirilmiş bu yeni paket ile birlikte tüm emekli olacak vatandaşlar 2 bin TL ek ödeme alacak. Bundan böyle emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyesini erken alacak. Bu ödemeler yeni zamlı aya denk geldi.

Emekli Olacak Vatandaşlara Müjdeli Haber Geldi! 2 Bin Lira Ek Ödeme Yapılacak! SSK, SGK ve Bağ-Kur Emeklileri İçin Son Gün Geldi!
Yayın Tarihi: 27.04.2020 21:06:00

Emeklilere ve emekli olacak olanlara özel olarak geliştirilmiş bu yeni paket ile birlikte tüm emekli olacak vatandaşlar 2 bin TL ek ödeme alacak. Bundan böyle emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyesini erken alacak. Bu ödemeler yeni zamlı aya denk geldi. Başta Ramazan Bayramı ikramiyesi ve yüksek zamlı maaşları beraber aldılar. Nisan ayı emekliler için çok önemli bir ay oldu.

Korona virüs gündeminde ne kârlı çıkanlar emekli vatandaşlarımız oldu. Yılda iki defa zam yerine 3. Zammı ve ramazan bayramı promosyonlarını erken aldılar. Aynı zamanda yeni verilecek olan ödemelerle beraber bu ay toplam kazançları 2 bin TL’ye çıkacak. Emeklilerin emeklilik dilekçesi vermesi durumunda kendisine göre işlemlerin yapılacağını belirtmeliyiz. Gerekli şartları taşıyan tüm emekliler bu durumdan faydalanabilecek. Ayrıca ödemelerin başlayabilmesi için belirtilmeyen bir tarih var. Ödemeler için başvurular alınıyor ancak ödemelerin ne zaman gerçekleşeceği konusunda herhangi bir bilgi yok. Ülkemizde bulunan toplam 13 milyon emekli için güzel bir bayram olacak. Bu yıl dördüncü ve hatta beşinci ödemelerini alacak olan emekliler neredeyse gelecek yıl için yapılacak olan zamların da bu yıl yapılmasını isteyecek.

Emeklilere ve Emekli Olacaklara Büyük Müjde Geldi! Ödemeler İçin Başvurular Başladı!

Bildiğiniz üzere emeklilere bu ay içerisinde Ramazan Bayramı ikramiyesi ödendi. 7 Nisan 2020 tarihi ile 11 Nisan 2020 tarihi arasında 13 milyon kişi emekli vatandaşımız Ramazan Bayramı ikramiyelerini aldı ve hesaplarında gördü. Ancak yeni emekli olacak olan emekliler için de fırsat kaçırılmış sayılmaz. Nisan ayı içerisinde ve Mayıs ayı içerisinde emekli bağlanacak olan tüm yeni emekli adayı vatandaşlarımıza da aynı şekilde Ramazan Bayramı ikramiyesi ödenecek. Dilekçe verilmesi gerekiyor, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) verilecek olan dilekçe ile birlikte artık çok daha hızlı bir şekilde Ramazan Bayramı ikramiyeleri alabileceksiniz.


Daha önceden emekli olmuş vatandaşlarımızın bu imkandan faydalanması çok güzeldi ancak yeni emekli olacak olan vatandaşlar ve emeklilik maaşı Nisan ile Mayıs ayları arasında bağlanan emekli adaylarımız için herhangi bir bilgi yoktu. Bu bilgi de sonunda geldi çattı. Artık bundan böyle tüm emekli adayları, emekliler ve yeni emekli olacak olanlar Ramazan Bayramı ikramiyesi alabilecek.

Başvuru Nasıl Yapılacak? Dilekçe Nasıl Verilecek?

Yeni emekliler için en büyük dert ilk aylıkların çok geç bağlanıyor olmasıdır. Ödemelerini erkenden almayan vatandaşların Ramazan Bayramı ikramiyesinden olumsuz etkilenmemesi amacıyla ilgili torba yasa maddesi düzenlendi. İkramiye almak için “Ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık almak” maddesi yerine “Bayramın içinde olduğu ayda gelir ve aylık almak” şeklinde değiştirildi.

Bundan böyle yeni emekli olmuş ancak herhangi bir geliri henüz bağlanmamış olan yeni emeklilerinde bu kanun ile birlikte Ramazan Bayramı ikramiyesinden faydalanması sağlandı. Başvuruları devletin kendisi yapıyor. Kişisel olarak herhangi bir müdahale gerektirmiyor.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR