Emekliye 1000 TL Daha! SSK ve Bağkur Emekliye 1000 TL Ek Ödeme

Emekliye yeni bir müjde daha geldi! Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 1500 TL'ye çıkarıldığını, emekli bayram ikramiyelerinin de Nisan ayı başında yatırılacağını müjdelemişti! Emekliye 1.000 TL ek ödeme müjdesi geldi! Emekliye 1.000 TL ek ödeme ne zaman ödenecek?

Emekliye 1000 TL Daha! SSK ve Bağkur Emekliye 1000 TL Ek Ödeme
Yayın Tarihi: 22.03.2020 23:10:00

Emekliye yeni bir müjde daha geldi! Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 1500 TL'ye çıkarıldığını, emekli bayram ikramiyelerinin de Nisan ayı başında yatırılacağını müjdelemişti! Emekliye 1.000 TL ek ödeme müjdesi geldi! Emekliye 1.000 TL ek ödeme ne zaman ödenecek? SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri ek 1000 TL ödemeyi ne zaman nasıl alacak? Emekliye ek ödeme (promosyon) ödemesi yapacak bankalar ve yapılacak ödeme miktarlarını bu haberimizde sizler için hazırladık...

Emekliye müjdeler peş peşe geliyor! Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilen toplantının ardından açıklama yapan ve ekonomi paketini duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere en düşük emekli maaşının 1.500 TL olduğunu ve emekli bayram ikramiyelerinin de Nisan ayı başında erkene çekilerek hesaplara yatacağını müjdelemişti! SSK, Bağkur ve Emekli sandığı emeklileri bankalardan ek ödeme (promosyon) almaya da devam edecek! Emekliye promosyon ödemesi müjdesi de geldi. Emekliye 1.000 TL ek ödeme ne zamna hesaplara yatacak? EMekliye 1.000 TL ek ödemenin tüm detayları haberimizde.

Milyonlarca SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklisinin merakla beklediği haber geldi. Emekliler bundan böyle Ocak aylarında da zam alacak. Emekli maaşlarının %4 ila %5 arasında zamlanması bekleniyor. EMekli maaşları çifte zamlanmış olacak.

EMEKLİ MAAŞLARINDA ZAM MÜJDESİ! ÇİFTE ZAM GELİYOR

12 milyonu aşkın emekliye büyük müjde! Ocak ayı ile birlikte ilk zamlarını alan emekliler 2020 yılının 2. yarısında Temmuz ayında ikinci kez zam alacak. SSK ve Bağkur emeklileri Temmuz ayında, enflasyonun açıklanmasının ardından 6 aylık 2. zamlarını alacaklar. Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına gelecek zam ise toplu sözleşmeye ilişkin olarak %4 + enflasyon farkı olacak. Zamlarla birlikte milyonlarca emeklinin %4-5 aralığındaki ek ödemeleri de artacak.


EMEKLİLER İÇİN 3600 GÖSTERGE BEKLENTİSİ

3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalar halen daha sürüyor. Daha önce Polis, hemşire ve pek çok meslek grubu için getirilmesi planlanan 3600 ek gösterge için çalışmalar bir türlü tamamlanamamıştı. 2020 yılında emekliler için de 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların yapılmasına ve 3600 ek göstergenin getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 3600 ek göstergenin düşük maaş alan emeklilerin maaşlarını etkilemesi ise beklenmiyor.

EMEKLİ MAAŞLARINA İNTİBAK ARTIŞI

Emekliler için intibak düzenlemesi de 2020 yılında çıkarılması beklenen çalışmalar arasında yerini alıyor. 5 milyon emekli intibak düzenlemesiyle birlikte maaşlarında artış yaşayacak. 2000 yılından sonra emekli olan emekliler için maaşlarında artış beklentisi sürüyor. Son olarak en düşük emekli maaşının 1.500 TL'ye çıkarılması intibak düzenlemesiyle birlikte maaşların daha da artacağı anlamına geliyor.

EMEKLİLERE 1.000 TL EK ÖDEME BEKLENTİSİ

Emekliler için her yıl Bayram öncesi 1.000'er TL ikramiyelerin yanı sıra bir 1.000 TL'lik ek ödemenin daha ödenmesi planlanıyor. 3600 ek gösterge ve intibak düzenlemelerinin gecikmesine karşın emeklilere üçüncü 1.000 TL'lik ikramiye (ek ödeme) için çalışmaların sürdüğü tahmin ediliyor. Emeklilere özellikle de Koronavirüs salgını nedeniyle desteklerin artarak devam etmesi beklenirken, böyle bir 1.000 TL'lik ek ödemenin de kısa sürede hayata geçebileceği konuşuluyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR