Emekliye Bayram Müjdesi! Emeklilere 1230 TL İkramiye Ödenecek!

Emekliler, 2020 yılında ödenen Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ardından Kurban Bayramı'nda ikramiyelere zam istiyor. Emeklilerin son dönemde giderek yükselen sesleri ve talepleri çerçevesinde eğer yeni düzenleme hayata geçerse emekli bayram ikramiyeleri zamlanacak!

Emekliye Bayram Müjdesi! Emeklilere 1230 TL İkramiye Ödenecek!
Yayın Tarihi: 3.05.2020 14:23:00

Emekliler, 2020 yılında ödenen Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ardından Kurban Bayramı'nda ikramiyelere zam istiyor. Emeklilerin son dönemde giderek yükselen sesleri ve talepleri çerçevesinde eğer yeni düzenleme hayata geçerse emekli bayram ikramiyeleri zamlanacak! Emeklilere 2020 yılı Kurban Bayramı öncesi ödenecek ikramiyenin tutarı 1000 TL'den 1230 TL'ye yükselebilir! Emekli dernekleri öncülüğünde yükselen talep çerçevesinde Emeklilere ödenecek ikramiye tutarı 1230 TL'ye yükselebilir! Emekliye 1230 TL ikramiye müjdesinin detaylarını haberimizde sizler için hazırladık...

Ramazan Bayramı ikramiyeleri Koronavirüs salgını nedeniyle Nisan ayı başında erkene çekilerek ödenen emekliler, şimdi de Kurban Bayramı emekli ikramiye ödemelerini bekliyor. 2018 yılından bu yana 1000 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili son dönemde emeklilerden yeni talepler de gelmeye devam ediyor! Bu kapsamda emekli bayram ikramiyelerinin zamlanması bekleniyor. Emekli Kurban bayramı ikramiyelerine zam yapılacak mı? 1000 tl ikramiye ödemeleri zamlanacak mı? Bu soruların yanıtı araştırılıyor. 

Emeklilerin son dönemde dile getirdikleri taleplerin ardından, eğer bu talepler hayata geçerse emekliler Kurban Bayramı ikramiye ödemelerini zamlı olarak alacak! 1000 TL olan Bayram ikramiyeleri, yapılacak zamla birlikte 1230 TL'ye yükseltilecek. Milyonlarca emekli de 2020 Kurban Bayramı öncesi ikramiye tutarlarının 1230 TL'ye yükseltilmesinin beklentisi içerisine girdi. Bu konuda açıklama geldi mi? EMekli ikramiyeleri 1230 TL olacak mı? 

2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği Emekliye bayram ikramiyeleri, 2 yıldan bu yana ödenmeye devam ediyor. 2020 yılında da Ramazan bayramı öncesi, Koronavirüs salgınının da etkisiyle ikramiye ödemeleri erkene çekilerek emeklilerin cebine girdi. Şimdi de Kurban Bayramı öncesi ikramiyeler ödenmeye devam edecek. Emekli ikramiyeleri ile 13 milyona yakın emekli yılda 2000 TL ek gelire sahip oldu.


Emekli Kurban Bayramı ikramiye Ödemeleri Zamlanacak mı?

Ramazan Bayramı ikramiyelerini ceplerine koyan milyonlarca emekli şimdi de Kurban bayramı ikramiye ödemeleri için beklemeye geçti. Emekliye kurban bayramı ikramiye ödemesi için detaylar merakla araştırılıyor. Emeklilere Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin erkene çekilmesi beklenmiyor. Bayramdan birkaç gün önce ikramiye ödemelerinin yapılması bekleniyor. Buna göre ikramiye ödemeleri 27-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşebilir.

Emekliler, Kurban bayramı öncesi, Kurban bayramı ikramiye ödemelerinin de zamlanmasını istiyor. Emeklilerden yükselen talepler çerçevesinde emekli ikramiye ödemesi tutarı 1000 TL'den 1230 TL'ye yükseltilebilir. Emeklilerin ileri sürdüğü bu talep hayata geçer ve yeni düzenlemeye kavuşturulursa emekliler bundan böyle, 2020 yılı Kurban bayramı ikramiyeleri de dahil olmak üzere ikramiyelerini 1230 TL olarak alacaklar. 

Emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri, Dul ve yetim aylığı alanlara da maaş bağlanma oranına göre payları oranında ödenmektedir. Emekliler, bu dönemde enflasyon ve yeniden değerleme üzerinden 2020 yılında ikramiye tutarlarının zamlanmasını bekliyorlar. Emekli kurban bayramı ikramiyeleri enflasyon oranına göre zamlanırsa ikramiye tutarları 1230 TL 80 kuruşa kadar yükselebilecek.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR