Erkek Giyim Koleksiyonu’nda Göçebe Yaşamın İzleri: Levi’s Made & Crafted

Siz de yanınıza sadece pasaportunuzu ve küçük bir çantaya sığacak birkaç parçayı alıp yollara düşme hayali kuruyor musunuz? O zaman haberler iyi. Levi's 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun ilham kaynağı, işte bu başka coğrafyalara gitme arzusu.

Erkek Giyim Koleksiyonu’nda Göçebe Yaşamın İzleri: Levi’s Made & Crafted
Yayın Tarihi: 13.07.2018 11:04:00

Seyahati boyunca benzersiz parçalar da toplayan gezginlerin göçebe üniformalarına selam duran Levi’s Made & Crafted, 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun ilham kaynağı..

İster İrlanda'nın yemyeşil kıyılarından yumuşacık kalın örgüler ister Bangkok'un egzotik sokaklarından dekoratif bir kumaşın hafif dokunuşu olsun, bu sezon Made & Crafted koleksiyonu geleneksel Levi's kodlarını taşımakla birlikte yepyeni bir mercekten geçirilerek, klasik siluetleri rafine edilmiş kumaşlar ve abartılı orantılarla yorumluyor. Karmaşık Tayland nakışları gibi dekoratif detaylar içeren koleksiyon, romantik ve asi, rafine ve sağlam parçalarla bağımsızlığın ve maceranın gerçek özünü vurguluyor.

Levi’s Global Koleksiyon Tasarım Direktörü Nick Rendic, “Beni en çok ilgilendiren, nereye gidersek gidelim, kendi kültürümüzün temellerini birlikte götürmemiz fikri oldu. Bu sezon markamızın temsil eden birçok silueti onurlandırıyoruz. Parçalarımızın uyumunu seviyorum, kapitone astarlı ceketimiz ve ham etek uçlu kapüşonlu sweatshirt, Sherpa fermuarlı kapüşonlu sweatshirt ve kemerli uzun ceket gibi. Katmanlı rahat görünümler elde etmek için birlikte kullanılabilen farklı uzunluklar ve orantılara sahip parçalar sunuyoruz”diyor.

Erkek giyim koleksiyonunun temelinde alışılagelmiş temaların egzotik desenler, estetik algı ve titiz el işçiliğiyle harmanlanması yatıyor. Quilted Liner (Kapitone Astarlı) ceket gibi parçalar, mükemmel işçilik detaylarıyla öne çıkıyor. Yakasız bir panel içeren hafif oversize ceket, yumuşak pamuklu Sherpa kumaşıyla bu sezon erkek giyiminde şehirli duruşu en iyi yansıtan parçalar arasında. Geleneksel Thai kimonolarından ilham alan göçebe üniforması tarzı için de bir tarafta kapitone dikişli denim kullanılırken, diğer tarafta egzotik Thai desenli Japon denim’e yer veriliyor.

Koleksiyonun Doğu'dan Batı'ya yolculuğunda eklektik ama rafine bir estetik yaratılırken her parça, temel bir jean ve tişört için mükemmel bir katman oluşturuyor. Kolay kullanımlı temel gardırop parçaları arasında standart gömlekler de yer alıyor. Tasarım felsefesini esas alan üstün kumaş ve uygulamayla bu gömlekler, beyaz kapitone ceket ve ikonik Trucker Type II ceket gibi dış giyim parçalarının altında da rahat bir katman oluşturuyor.

İtalya ve Japonya’daki dünyanın en iyi dokuma fabrikalarından sağlanan kumaşların kullanıldığı koleksiyonda Fransız İşlemeli Dimi gibi lüks malzemelere de yer veriliyor.

;HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X