Erkeklerin Farkında Olmadan Yaparak Kadınları Uzaklaştırdığı 10 Şey

Davranışlarınızla farkında olmadan kadınları kendinizden uzaklaştırıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Eğer karşınızdakini kendinizden uzaklaştırmamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek istiyorsanız işte 10 ipucu..

Erkeklerin Farkında Olmadan Yaparak Kadınları Uzaklaştırdığı 10 Şey
Yayın Tarihi: 2.11.2018 13:25:00

Sonunda hayallerindeki kadın ile tanıştın! Flört döneminiz veya ilişkiniz mükemmel bir şekilde ilerliyor ve dengesini buldu. Ama bu mutluluğa rağmen yaptığınız bazı şeyler onu sinirlendirmeye başladı ve sizden uzaklaşmasına sebep oldu. Neden veya nasıl olduğunu bilmeden, birden ilişkiniz büyük bir hızla düşüş yaşıyor. Sizler için sebeplerin neler olabileceğine dair biraz araştırma yaptık, dikkate alırsanız belki de partnerinizin sizden kaçmasına engel olabilirsiniz. İyi şanslar! 

1) Seçiçi DinlemeHer ne kadar zor görünse de, bilimsel olarak bu sorun için yapılmış bazı açıklamalar var. Bunlardan birisi, erkeklerin kadınlar gibi çoklu görev yapma yeteneğinin olmaması olabilir. Ya da basitçe, futbol veya ilginizi çeken herhangi bir şey izlerken partnerinizin size ne dediğini dinlemiyor olmanız. Diğer bir açıklama ise insan beyninin sesleri farklı olarak algılıyor olması ve erkeklerin beyni kadınların sesini, ses olarak değil daha çok müzik gibi algıladığı için kadın sesini dinlemek için tasarlanmamıştır. Fakat bu bilimsel açıklamaların var olması sizin partnerinizi dinlememeniz gerektiği anlamına gelmiyor. İlişkide iletişim önemlidir ne de olsa.

2) Başka Kadınlara BakmakBir erkeğin sokaktaki bir kadına bakması içgüdüseldir, erkek bazen baktığını farketmeyebilir. Ayrıca bakmaktan zarar gelmez değil mi? Partneriniz aynı şekilde düşünmüyor olabilir, özellikle bunu sizin yanınızdayken ve sizinle konuşurken yapıyorsanız.. Siz düşünün. Erkekleri izleyen, dönüp bakan bir kadının yanında siz olmak ister miydiniz? Hepimiz bu sorunun cevabını biliyoruz.

3) Eski Sevgili Hakkında Konuşmak"Saçının rengini çok beğendim, eski sevgilimin de saç rengi böyleydi." "Eski sevgilimle çok yürüyüşe çıkardık." "Eski sevgilim çok iyi yemek yapardı." Sizce de sinir bozucu değil mi? Tabi ki de öyle. Eğer nerede hata yaptığını merak ediyorsan, eski sevgilinden daha önce bahsetmiş olman kafandaki soruyu cevaplayabilir. Eğer çok mükemmeldiyse, o zaman ayrılmamalıydın. Partnerinden "Eski sevgilim yatakta çok iyiydi." cümlesini duymak ister miydin? Yeni görüştüğün birisine ya da yeni başladığın ilişkindeki partnerine eski sevgilinden bahsetmeyi bırakırsan belki bir şeyler yoluna girebilir.

4) Her Gün Buluşmak İstemekSizi her gün görmediğinde de hayatta kalabileceğini bilmenizde fayda var. Tüm zamanını sizinle geçirmesine zorladığınızda ve gerekli alanı partnerinize vermediğinizde sizden kolayca sıkılabilir. Sonuçta dünyası sizin etrafınızda dönmüyor. 

5) Arkadaşların Önünde Onu UtandırmakYalnızken çok iyi davranıp arkadaş ortamında birden değişmeniz, ilişkide tek sözü geçen sizmişsiniz ve çok sert biri gibi davranmanız karşınızdakinin bu ilişkiyi düşünmesine sebep olacaktır. Tutarlı davranmanız sizin için biraz daha kolaylık sağlayabilir. 

6) Gereğinden Fazla Korumacı DavranmakPartneriniz bu yaşına kadar yalnız yaptığı şeylerde başarılı olabildiyse, siz hayatına girdikten sonra da aynı şekilde başarılı olup kendini koruyabilir. Düşünceli davranarak dikkat etmesini söylemeniz hoş bir davranış ama bir baba kadar korumacı davranmamalısınız. 

7) Gereğinden Fazla Kıskanç OlmakSürekli kontrol eder şekilde ya da var olmayan şeyleri kendi kafanızda canlandırıp karşı tarafa gereğinden fazla kıskançlık ile saldırmanız hoş değil. Eğer rahatsız olduğunuz bir durum var ise, önce gerçekten olayın ne olduğunu anlamaya çalışın ve konuşarak çözmeyi deneyin. Kıskançlık kavgaları yaşamak karşı tarafın ilişkiyi bitirmek istemesine sebep olabilir.

8) Partnerinizi Suçlu HissettirmekPartneriniz bazen sadece kendi başına bir gün geçirmek isteyebilir. Ya da arkadaşlarına vakit ayırmak isteyebilir. Sizinle her istediğinizde görüşmediği zaman, onu suçlu hissettirmeniz daha sonradan ilişki ile ilgili farklı düşüncelere girmesine sebep olabilir. Bazen herkesin ihtiyacı olabileceği gibi, dinlenmeye veya sizinle olmadan bir şeyler yapmaya ihtiyacı olabilir. 

9) Ne Yapıp Yapmayacağını SöylemekÜzgünüz ama sizden izin almak isteyeceklerini sanmıyoruz. İlişkiye zarar verecek bir şey olmadığı sürece karşınızdakinin ne yapıp yapamayacağına karışmamak daha doğru bir davranış olabilir. Aksi bir durumda da emir vererek değil medeni bir şekilde konuşmak için yaklaşarak durumu çözebilirsiniz. Medeni olmak her zaman önemli. Ne de olsa karşınızdaki kişi sizin evcil hayvanınız değil..

10) Hızlı DavranmakKimse ikinci buluşmada öpüşmek, bir hafta sonra seni seviyorum demek, beşinci günde evlilikten bahsetmek ya da ertesi gün ailenizle tanışmak istemez. Eğer bu şekilde davranıyorsanız, çok hızlı ilerlemeye çalıştığınıza işaret olabilir. Her şeyi zamanına uygun olarak yapmaya çalışırsanız hem karşınızdaki sizden kaçmaz, hem de sizinle ilgili farklı düşüncelere sahip olmaz. HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X