Erkeklerin Kadınlardan Beklentisi Nelerdir?

Hayatları boyunca kadınlar erkeklerden bir şeyler istediler. Devir erkek devri. Artık erkeklerin de kadınlardan beklentileri ve istekleri var. Men are coming...

Erkeklerin Kadınlardan Beklentisi Nelerdir?
Yayın Tarihi: 3.09.2019 21:07:00

Kadınlar, erkeklerin fazla tutukulu oluşlarıyla bilirler ki doğruluk payı çok yüksektir. Ancak doğruluk payı olması erkeklerin sadece tutkuları üzerine yaşadıklarının göstergesi değildir. Yüzde 60-70 büyük bir oranı etkilemektedir.

Erkeklerin kadınlarda önceliği, bir numarası güler yüzlülük. Bir kadının o içten samimi güler yüzü tüm dünyayı ısıtacak cinsten olup partnerinin kalbini cayır cayır yakması erkeklere, yanışların en güzeli olduğunu hatırlatır. Güler yüze erkekler kül olmaya da hazır. Sırada iki en önemli maddemiz ise arzulanmak. Bir erkek, sevdiği ve değer verdiği kadın tarafından arzulanmak istiyor. Beni istesin, beni düşünsün ve beni arzulasın. Şehvetle arzulanmak için erkekler sevdikleri kadınlara karşı çok daha bakımlı, çok daha titiz, giyimine, yemesine ve konuşmasına dikkat eder. Aşk, şehvet değil midir? Şehvetli istemelerdir. Sorunların temeli aileden geliyor diyebiliriz. Doğu toplumunda özellikle, baban şöyle, baban böyle, baban yalan söyledi, baban saat kaç oldu eve gelmedi. Aslında bu durum küçük bir çocuğa söylenecek en son şeylerdir. Annenin, çocuğa verdiği mesaj  " sen baban gibi olma" cümlesidir. Verdiği imaj dışı birde bunu dillendirerek birebir diyalog halinde söylerler. Bu durum da çocukta babasından daha iyi olma arzusunu meydana çıkarır. Sevdiğim kadın beni neden tercih etsin? Ben öyle bir birliktelik, öyle bir evlilik yaşamalıyım ki annemin benden beklentilerini, sevdiğim kadından almalıyım aslında annemi memnun etmeliyim. Bu durum bilinçli bir şekilde yapılmaz zaten bilincin altına yerleşmiş mesajlar gün gelir içten içe bu yöne erkeği sürükler. Bu durumda da pelerinli kahramanlar ortaya çıkıyor. Sevdiğim kadını koruyup kollamalıyım onun başına bir şey gelmemesi gerekiyor, eve geç gelmemeliyim... gibi şeyler.  Bütün kadınları korumalıyım ki bütün kadınlar da benden memnun olmalı, sevdiğim kadın benden memnun olmalı. 

Kadınların Erkekler Üzerindeki Ekisi Çok Büyüktür

Fiziki açıdan erkekler çok güçlü olsalar da kadınların psikolojik olarak erkek üstündeki üstünlüğü fiziki açıyı yerle bir ediyor. Kadının, erkeğe gülmesi de ben sevdiğim kadına yetiyorum, beni seviyor ve beni istiyor olarak algıladığından dolayı önemlidir.

Evdeki Neşeyi Kadın Belirliyor

Sen kadına ev ver o sana yuva yapsın. Evin bereketi ve şifasını kadın belirler. Bu yüzden aslında erkekler, kadının iyi yemek yapmalarını da isterler. Şöyle bir durum var ki kadın yapamıyor olsa da erkek sevdimi sever. 

Bir erkek 3-4 duygu ile ömrünü geçirir. Duygusal skalası çok fazla dardır. Bundan dolayı erkek eve geç geliyorsa, geldiğinde yüzü asıksa veya evde duramıyorsa bunlar kadının yönettiği evde duygu durumudur. Kadınların duyguları çok fazla ve çok çabuk değiştiğinden dolayı, erkek o duyguları anlayamıyor ve yetişemiyor. Bunun çözümü ise o duyguları tane tane ve erkeğin anlayabileceği şekilde aksettirmektir. Bu duyguları kadınlar erkeklere yedire yedire yavaş yavaş yaparken erkeklerinde duygu genişlemesine açık olması gerekmektedir. 

 La Edri: "Erkeğin mutluluğu kadından gelir. Kadının mutluluğu çocuktan gelir. Çocuğun mutluğu da annesini seven babadan gelir."HABERİ PAYLAŞ