Erkeklerin Korkulu Rüyası Cinsel İktidarsızlık Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerin korkulu rüyası haline gelen cinsel iktidarsızlık başa dert. Hem sizin hem de partnerinizin canını sıkıyorsa telaşlanmayın doğru yerdesiniz. Sizinle paylaşacağımız birkaç bilgi ile sorularınıza cevap bulacaksanız.

Erkeklerin Korkulu Rüyası Cinsel İktidarsızlık Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Yayın Tarihi: 5.10.2018 13:49:00
Cinsel iktidarsızlığın ya da ereksiyon güçlüğü erkeklerin yaşadığı cinsel sorunların başında geliyor. Erkeklerin psikolojilerini etkileyebilecek olan bu durum doğru tekniklerle çözüme ulaşabilir.CİNSEL İKTİDARSIZLIK NEDİR ?

Ereksiyonda zorluk, sağlıklı bir cinsel ilişki için gerekli penis sertliğinin sağlanamaması veya bu sertliğin devam ettirilememesi olarak tanımlanmaktadır. Erkek cinsel fonksiyon bozukluğu olan iktidarsızlık; libido kaybı olarak bilinen cinsel istek yokluğu, boşalma sorunları, orgazm yokluğu, penis kısalığı, peniste eğrilik gibi farklı sorunları kapsamaktadır.

İKTİDARSIZLIĞIN NEDENLERİ NELERDİR ?

Cinsel iktidarsızlık, fiziksel sebeplerin harcinde psikolojik sorunlar nedeniylede görünebilir.

Psikolojik Sebepler: Sağlıklı bir cinsel hayat yaşamak istiyorsanız uygun ruh hali çok önemlidir. İş, parasal sorunlar ya da partnerizle olan sorunlarınız ve depresyon, ruh halinizi etkileyerek sizin cinsel yaşamınızı da baltalaycaktır.Sinir Sistemi Hastalıkları: Penisin sinirsel uyarılmasını etkileyen şeker hastalığı, alkol bağımlığı ya da sinir sistemini etkileyen hastalıklar erkeklerde iktidarsızlığa neden olabilmektedir.    

Kronik Hastalıklar: Kronik karaciğer hastalığı olanlarda %35-70; kronik böbrek hastalığı olanlarda ise %50’den fazla cinsel fonksiyon bozukluğu izlenmektedir.

Hormonal Bozukluklar: Testosteron hormonu eksikliği, troid bezinin az veya fazla çalışması iktidarsızlığa ve cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olmaktadır.

İdrar Yolu Hastalıkları: Prostat hastalıkları hem fizyolojik etkenler ile hem de kişinin yaşam kalitesi etkilemesi sonucu cinsel fonksiyon kaybına ve iktidarsızlığa yol açmaktadır.  

Sigara İçilmesi: Sigara içen erkeklerde cinsel işlev bozukluğu oranı %49,5 - 75 arasında değişmektedir. Bu durum içilen sigara miktarı ve süresi ile doğrudan ilişkilidir.

İlaç Kullanımı: Bazı tansiyon ilaçları ile birlikte hormonal mekanizmayı, kan basıncını ve sinirsel uyarımı etkileyen ilaçlar cinsel fonksiyon bozukluğuna ve iktidarsızlığa neden olabilmektedir.

Şişmanlık: Obezite, şeker hastalığı veya insülin direncinde artış ile birlikte kandaki yağ oranının artmasıyla görülen metabolik sendrom erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluğu gelişimi için önemli bir risk faktörüdür.

Penisin Anatomik Bozuklukları: Küçük penis, peniste eğrilik olması, idrar deliğinin normal yerinden farklı bir lokalizasyonda bulunması gibi durumlarda iktidarsızlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

İKTİDARSIZLIK TEDAVİSİNDE NELER YAPILMALI ? 
Sigara, alkol tüketimi kontrolünün yapıldığı, düzenli egzersiz programı içeren yaşam tarzının hayata geçirilmesi.

İlaç Tedavisi: Halk arasında sertleşme ilaçları olarak bilinen ilaçların kullanılması kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Hormonal bozukluk ve erken boşalmayı geciktirici ilaçlar ve tedavilerde yapılmaktadır.

Topikal Uygulamalar: Penise sertleşme sağlayıcı enjeksiyonlar yapılabilir.

Cerrahi Yöntemler: Mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protezler ve damarsal ameliyatlarHABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X