Erken Boşalma Nedir? Tedavisi Nasıl Olur?

Erkeklerin ve kadınların en büyük şikayetlerinden biri de erken boşalmadır. Zevk ve hazzın uzun uzadıya sürmesi gereken yerde yarısında kesilen tutkuları kimse istemez. Geç olmasın güç olsun diyoruz ve tedavisini hemen yapıyoruz. Sağlık önemli, sağlıklı seks daha önemlidir.

Erken Boşalma Nedir? Tedavisi Nasıl Olur?
Yayın Tarihi: 27.11.2018 13:26:00

Erken boşalma ya da başka bir adı ile kontrolsüz boşalma, erkeklerin cinsel hayatında yaşadıkları başlıca en büyük sıkıntılardan birisidir. Bu, kişinin cinsel hayatını olumsuz etkilediği gibi partneri ile olan süreci de bir şekilde olumsuz etkileyebilmektedir. Erken boşalma, bilinenin aksine tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Erken boşalma tedavisi konusunda yıllardır uygulanılan doğal yöntemler ile birlikte erkeklerin cinsel hayatlarında ki en büyük sorunu ortadan kaldırma yoluna gidiyoruz.Erken Boşalma Nedir?Cinsel ilişki esnasında yeterli doyum oranına ulaşmadan önce istenilen süreçten daha erken bir şekilde boşalma durumunu tarif ettiğimiz işleve denmektedir. 40 yaşın altındaki erkeklerde cinsel işlev bozukluğu olarak tarif ettiğimiz bir süreç olarak da nitelendirilebilir.

Erken Boşalma Nasıl Meydana Gelir?Erken boşalma, genel itibari ile bir hassasiyet sorunu olarak dikkat çeker. Erkeklerin bir kısmında birçok farklı nedene bağlı olarak görülebilir. Erken boşalmanın nedenleri içerisinde birçok farklı seçenek sayabiliriz. Psikolojik ve fiziksel olmak üzere de iki ana başlık içerisinde inceleyebiliriz.1. Uzun süre cinsel ilişkiye giren erkeklerde peniste ciddi bir hassasiyet meydana gelir. Cinsel ilişki esnasında vajina sıcaklığını alır almaz ise boşalma meydana gelebilir. Az olsun öz olsun.2. Vücut, boşalma gereksinimi duyar. Erkekler, belirli sıklıklar ile boşalmak durumundadır. Vücuttan atılamayan meni, ilk cinsel ilişkide erken bir şekilde kendini dışarı atmaya kalkabilir.3. Cinsel ilişki esnasında korkarak yaklaşmak, psikolojik olarak erken boşalmayı beraberinde getirir. Korkmaya gerek yok relax sakin beyler.4. Heyecan, en önemli erken boşalma nedenidir. Cinsel ilişkide sakin kalmadığınız sürece penis hassasiyeti yükselir ve erken boşalma meydana gelir ki bunu da isteyemezsiniz. Erken Boşalma Türleri Nelerdir?Erken boşalma dediğimiz olay, 3 ayrı başlık altında ele almak durumunda olduğumuz bir süreçtir. Buna göre tedavi yöntemleri çok daha net bir şekilde uygulanabilir. Erken boşalmanın tıbbi literatürde yer alan türlerini inceleyecek olursak; erken boşalma meydana gelmektedir.  

PRİMER (BİRİNCİL) ERKEN BOŞALMABirincil olarak nitelendirilen bu erken boşalma türü, erken boşalma sorununu hayatının her döneminde yaşayan erkekler için tabir ettiğimiz bir süreç olarak gözler önünde dikkat çeker. 

SEKONDER (İKİNCİL) ERKEN BOŞALMABu erken boşalma türü ise daha önceden erken boşalma gibi bir sorunu olmayan erkekte daha sonradan meydana gelen erken boşalma sorunu için ele aldığımız bir tür olarak nitelendiririz.
 
DURUMSAL (DÖNEMSEL) ERKEN BOŞALMABu ise tamamen ereksiyona bağlı bir türdür. Seçili kadınlara karşı erken boşalma sorununun meydana gelmesi için tabir edilir. Bazı kadınlar, görüntü ve cinsel tutku itibari ile sizleri daha çok etkileyebilir. Dolayısı ile biraz da psikolojik sınıf içerisinde değerlendirilebilir. Kadınını iyi seç hamleni yap.

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?Erken boşalma, birçok kişinin bildiğinin aksine tedavi edilebilecek bir yöntem olarak dikkatleri çekmektedir. Tedavi yöntemleri ile alakalı bilgiler verecek olursak; 1. Önceliğimiz, kontrolsüz boşalma durumlarında ORAL yollar ile alınan ilaçlar olacaktır. SSRI sınıfı içerisinde yer alan ilaçlar, verilebilicek dozlarda ve kullanım şeklinde kullanılır ise kısa sürede etki edecektir.2. Anestesiz etkili kremler diğer bir yöntemdir. Bu antestezik kremler, doğru şekilde kullanıldığı takdirde cinsel ilişki esnasında daha geç boşalmanıza yardımcı olur. Hissiyat çok az düzeyde azalır. Duyu kaybı çok fazla meydana gelmez ancak erken boşalma gecikme gösterir.3. Son olarak ise psikolojik tedavi çok ama çok önemlidir. Erken boşalma sorunlarının yüzdesel bazda incelediğimizde çok önemli bir kısmı psikolojik etkenlere bağlıdır. Dolayısı ile erken boşalma sorununa en etkin çözümlerden birisidir. Psikoloji her şeyin başında gelir ilk önce zihnen kendinizi rahat ve sağlıklı hissedeceksiniz ki vücutta bunu böyle bilsin.HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X