Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü, milyonlar mağdur oldu

Sosyal medya mecralarının en çok kullanıldığı platformlardan üçü Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta yaşanan kesintiler hem kişileri hem de kurumları zor durumda bıraktı.

Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü, milyonlar mağdur oldu
Yayın Tarihi: 2.05.2019 19:38:00

Saniyenin 10'da 1'inde bile milyonlarca işlem ve paylaşımın yapıldığı sosyal medya platformlarından üçünde bugün bazı kesintiler yaşandı. Herkes Instagrm, Facebook ve Whatsapp'ın çöktüğü konusunda araştırmalar yaptı. Hatta Türkiye tarafından engellendiğini de düşünenler vardı ancak açıklama ile bu iddia yalanlandı. Dünya genelinde yaşanan sıkıntı hem kişileri hem de kurumları zor durumda bıraktı.

Facebook, WhatsApp ve Instagram, bugün TSİ 15.10 sularında dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar uzun süre mesaj göndermekte ve almakta sorun yaşadı. Şuan ise erişim sorunu büyük oranda düzelmiş görünüyor. Ancak bazı kullanıcılar zaman zaman erişim sorunu yaşamaya devam ediyor.


Üç sitede sorun
Yaşanan sorunun teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı sanılırken WhatsApp’tan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Haftalar önce yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda erişimdem kopmuş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti.

Dünya genelinde yaşandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye’deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini bildirdi.

Sayan, Twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” ifadesini kullandı.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR