Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Gündem

19 Mayıs 2020 Salı 16:55:00

Faizlerde Büyük Düşüş! 15 Banka Daha Faiz İndirimi Kararı Aldı! Mevduat Faizleri Çakıldı Kredi Faizleri Düştü

Başta Ziraat Bankası, Akbank ve Garanti olmak üzere tam 15 bankada mevduat faizleri bu haftada düştü! 15 bankadan faiz indirimi kararı geldi.

Başta Ziraat Bankası, Akbank ve Garanti olmak üzere tam 15 bankada mevduat faizleri bu haftada düştü! 15 bankadan faiz indirimi kararı geldi. Vatandaş da bu süreçte güncel 32 günlük mevduat faiz hesaplamalarını araştırıyor. BDDK tarafından yapılan son aktif rasyo düzenlemesinin ardından faizlerde indirimler gelmeye devam ediyor. 10 bin TL mevduat getirisinde düşüş yaşanırken TL Mevduat hesaplarına 11 Mayıs 2020 itibariyle en yüksek mevduat faizi veren bankalar haberimizde sizlerle…

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’dan bankalara gelen aktif rasyo düzenleme müdahalesi ve Merkez Bankası’nın Nisan ayı PPK toplantısında aldığı 100 baz puanlık faiz indirimi kararlarının ardından mevduat faiz oranlarında indirimler sürüyor. Bu hafta aralarında Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Burgan Bank, Odeabank ve Denizbank’ın da olduğu tam 15 banka faiz indirimi kararı aldığını açıkladı! TL Vadeli mevduat hesaplarında faiz oranları düşüşte! 

Yeni güncellemeyle birlikte 15 banka daha faizleri indirdi. Böylelikle uzunca bir süredir TL Mevduat hesaplarında mevduat faiz oranı düşüşü sürmeye devam etti. Vatandaş ise şimdi en çok mevduat faizi veren bankaları araştırıyor.

HANGİ BANKALAR MEVDUAT FAİZİNDE İNDİRİME GİTTİ? 

Odeabank tarafından yapılan güncellemeyle Odeabank Hoşgeldin ve Oksijen Hesap mevduat faiz oranları %10 seviyesinden %9,50’a geriledi.

Burgan Bank ise 32 günlük TL Vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını %10,50 seviyesinden %10 seviyesine düşürdü. 

ING Bank, 32 gün vadeli TL Mevduat hesabı faiz oranlarını %10,00’dan %8,50 seviyesine indirdi.

TEB’de de faiz indirimi furyası sürdü ve 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları %8’den %6’ya çekildi. 

Şekerbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı %8,50’den %8,25’e, İş Bankası 32 günlük vadeli TL Mevduat hesabı faiz oranları %6,50’den %6,25’e, Fibabanka 32 günlük vadeli TL Mevduat hesabı faiz oranları ise %10’dan %9,50 seviyesine çekildi.

Bu bankalar dışında QNB Finansbank, HSBC, ENPARA, Denizbank, Akbank, Ziraat Bankası, Garanti BBVA ve Yapıkredi bankaları da TL Mevduat hesabı faiz oranlarında indirime gitti. 

EN YÜKSEK 32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Son gelen faiz indirimi kararlarının ardından 32 günlük TL Mevduat hesabında en yüksek faiz oranı veren banka Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank’ta 32 günlük TL Mevduat hesabı faiz oranları %10,50 Seviyesiyle zirvede yer aldı. 

10 Bin TL’nin 32 günlük mevduat getirisi, Alternatif Bank’ın %10,50’lik faiz oranıyla birlikte değerlendirildiğinde 7,81 TL olarak gerçekleşiyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı