Faizsiz Otomobil Satışları İlgi Odağı Oldu

Birileri faizsiz otomobil mi dedi? ÖTV ve KDV indiriminin sona ermesinin ardından durağanlığın devam ettiği otomobil sektöründe beklenen ivmeye ulaşılamadı. Bu kulaklar daha neler duyacak.

Faizsiz Otomobil Satışları İlgi Odağı Oldu
Yayın Tarihi: 26.08.2019 12:22:00

Konuyla ilgili görüşlerini bizlerle paylaşan ve faizsiz Elbirliği Sistemi’nin konut sektörünün yanında otomotiv sektörünün de büyüdüğüne dikkat çekmek isteyen Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, faizsiz alımlara rağbetin çoğaldığını belirterek Elbirliği Sistemi ile 2019 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 5.000 kişinin otomobil sahibi olduğunu ve sistemin %50 büyüdüğünü belirtmiştir. 

Otomobil satışlarındaki durağanlık sektörde büyük bir  daralma yaşatırken faizsiz sistemle yapılan alımlarda hızlı bir artış yaşanmaktadır. Geride kalan Temmuz ayında ise %63’lük düşüş yaşayan otomotiv sektörü, faizsiz Elbirliği Sistemi’nde ise geride kalan 6 ayda %50’lik çok büyük bir büyüme kaydetmiştir. Kredi faiz oranlarının satın alınacak ev ve ya otomobil maliyetini artırması, alım gücü düşük aile bireylerinin ‘Elbirliği Sistemi’ne ilgisini daha da arttırmıştır. 29 senedir Eminevim ve Eminotomotiv tarafında büyük başarıyla uygulanan sistem, konut sektöründen sonra otomotiv sektöründe de önemli ve ciddi bir alternatif haline gelmiştir.

Faizsiz araç uğruna 6 ayda 12.000 kişi başvuru yaptı
 

Sektörde yaşanan bu gelişmeleri değerlendiren Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, Elbirliği Sistemi’nin konut sektörünün yanında otomotiv sektöründe de büyüdüğüne dikkat çekmek isteyerek, şunları söyledi:

“İstatistiklere baktığımızda otomobil satışlarında belirgin bir düşüş yaşanıyor. Özellikle son aylarda sektör daraldı, Temmuz ayında ise yüzde 63’lük bir düşüş yaşandı. KDV ve ÖTV indirimlerinin kaldırılması durağanlıkta etkili olsa da araç sahibi olmak isteyen orta gelirli ailelerin de alım gücü faiz oranları nedeniyle oldukça düştü. Buna karşılık 29 yıl önce kurduğumuz ‘Elbirliği Sistemi’ ise gördüğü ilgiyle günümüzün en başarılı satın alma formülü haline geldi. 145 bin aile bu sistemle ev ve otomobil sahibi oldu. Özellikle otomotiv sektöründeki satışlarda yaşanan durağanlığa rağmen Eminotomotiv’e gelen başvuruların sayısı 2018 yılının ilk yarısına göre 2019’da yüzde 50 arttı. Ayrıca yılın ilk 6 ayında araç teslimatları sayısı 5 bin kişiyi geçti. Elbirliği ile araç almak isteyenlerin yaptığı başvuru sayısı ise 2019’un ilk 6 ayında 12 bini aşmış durumda. Bu verilerde insanlarımızı faiz yükünden kurtaran sistemimizin başarısını ortaya koyuyor.”

6 ayda 12 bin başvuru oldu. Sektör dünyası bugün de bu faizsiz otomobiller hakkında çalkalanıyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR