Fortnite’in Dünyayı Kurtar Modu Ücretsiz Olma Yolunda

Epic Games Fortnite’ın tek kişilik modu olan Dünyayı Kurtar ile ilgili geliştirme çalışmaları hakkında bilgi verirken bu modun ücretsiz olması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. O zamana kadar beklemek istemeyen oyuncular içinse firma, çeşitli paketlerde %50 indirim yaptı!

Fortnite’in Dünyayı Kurtar Modu Ücretsiz Olma Yolunda
Yayın Tarihi: 25.10.2018 13:37:00

 Epic Games, tüm dünyada 125 milyondan fazla oyuncusu olan oyunu Fortnite’ı geliştirmeye ara vermiyor. Firma yayınladığı bir açıklamayla oyunun tek kişilik modu olan Dünyayı Kurtar ile ilgili geliştirme süreçlerine ışık tutarken, gelecekte bu modu da “Battle Royale” modu gibi ücretsiz yapmayı planladığını belirtti. Firma, geliştirici ekibin oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için oyunun arayüzünde ve karakter sisteminde de bir takım değişikliklerin yolda olduğunu açıkladı.

Daha Temiz Bir Arayüz
Yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde oyunda çok daha “cilalanmış” ve temiz bir arayüz bulunacağı belirtilmekte. Epic Games bu yılın başlarında çanta menüsünü görünür ve ulaşılabilir bir yere taşıyarak kullanıcı dostu arayüz geliştirmelerinin ilk sinyallerini vermişti. İlerleyen günlerde menü seçeneklerinin çok daha kolay ulaşılabilir bir yapıya bürüneceği, tüm güncellemeler tamamlandığında ise oyun akışını bozmadan menü seçeneklerine erişim sağlamayı hedeflediklerini belirten firma, üzerinde çalıştıkları geliştirmeleri önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş kullanıcılarla paylaşmaya başlayacaklarının altını çizdi.

Yeni Karakter Sistemi
Geliştiriciler karakter sistemine de el atarak kahraman dizilimini özelleştiren ve kullanıcılara daha fazla opsiyon veren bir sisteme geçiş yapacaklarını ifade ediyorlar. Artık oyuncular üç değil toplam altı kahraman yuvasına sahip olacak, kontrol ettikleri ana kahramanı seçtikten sonra diğer beş kahramanlarıyla da sahip olacakları avantajları ve özellikleri belirleyecekler. Epic Games bu geliştirmeyle oyuncuların oluşturabilecekleri dizilim çeşitliliğini daha da genişletmeyi hedeflediklerini belirtiyor.


 

Dünyayı Kurtar Modu Ücretsiz Olmaya Hazırlanıyor!

Fortnite’ın Battle Royale modu tüm dünyada fenomen haline gelmeden önce Fortnite hayatına yalnızca Dünyayı Kurtar moduyla başlamıştı. Renkli görsel tasarımı ve eğlenceli oynanışıyla dikkat çeken oyun kısa zamanda kendi hayran kitlesini yaratmıştı. Oyunun sonradan eklenen Battle Royale modunun kısa sürede dünyanın en çok oynanan oyunlardan biri olsa da Epic Games Dünyayı Kurtar modunu geliştirmeye ara vermedi. Firma bu konuda yayınladığı blog yazısında bu mod üzerindeki çalışmalarına dair detaylı bilgiler verdi. Her ne kadar bu sene içinde olmayacağı belirtilse de firma bu modun ücretsiz olması için çalışmaların tam gaz devam ettiğinin altını çizdi.

Yeni gelişmelerin tamamı hakkında daha detaylı bilgi için https://www.epicgames.com/fortnite/tr/news/save-the-world-state-of-development---october-2018 adresini ziyaret edebilirsiniz.


 

Fortnite Hakkında

Fortnite açık dünyada geçen bir co-op hayatta kalma oyunudur. Günümüz dünyasında geçen oyunda aniden ortaya çıkan fırtınalar sonucu dünya nüfusunun %98'i ortadan kaybolmuş ve yerlerine zombiye benzer yaratıklar ortaya çıkmıştır. Oyuncular bu dünyada diğer oyuncularla işbirliği içerisinde kaynak toplayıp üsler yapmakta ve kendilerini yaratıklara ve fırtınaya karşı koruyarak hayatta kalmaya çalışmaktadır. Oyunun ayrı bir modu olan Fortnite Battle Royale ise, 100 oyuncunun bir haritada birbirlerine karşı mücadele ederek hayatta kalan son oyuncu olmaya çalıştıkları ücretsiz bir versiyondur.

Resmi Web Sitesi: https://www.epicgames.com/fortnite/tr/

Epic Games Hakkında

1991 yılında kurulan Epic Games, Unreal, Gears of War, Shadow Complex ve Infinity Blade gibi oyunlarının yaratıcısıdır. PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında sayısız oyunun geliştirilmesine olanak sağlayan Unreal Engine oyun motorunun da sahibi olan Epic Games hâlihazırda Battle Breakers, Spyjinx ve yeni Unreal Tournament oyunları üzerinde çalışmaktadır. Ücretsiz olarak kullanılabilen Unreal Engine'e unrealengine.com adresinden ulaşmak mümkündür. Stüdyo hakkında daha fazla bilgi edinmek için epicgames.comadresini ve Twitter'da @EpicGames sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Resmi Web Sitesi: https://www.epicgames.com

;HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ