Baselworld 2018’de Öne Çıkan Erkek Saatleri

Dünyanın en önemli saat ve mücevher fuarı Baselworld 2018’den en çok konuşulan erkek saat modellerini incelemeden geçmeyin. Biz sizler için en özellerini seçtik.


Breguet, Classique Tourbillon Extra-Plat Automatique 5367

Breguet, Classique Tourbillon Extra-Plat Automatique özel mineli versiyonu Baselworld 2018’de sundu. Minimalist kadran içerisinde tourbillonun en yalın halini tasarladı. Bu versiyonunda güç rezerv göstergesi kadranda yer almıyor. Akrep, yelkovan, küçük saniye ibreleri Breguet’nin değişmeyen sembolik yapısı içerisinde uygulanmış. Mekanik kendinden kurmalı 3 mm çok ince mekanizması 80 saat kesintisiz çalışıyor. Kasası ise platin veya 18 K pembe altın olarak 42 mm çapında yapıldı ve kahverengi kayışı ile tanıtılıyor.

Fiyatı: 144.000 CHF Pembe altın, 158.000 CHF Platin kasa


Jaquet Droz, Grande Seconde Moon Black Enamel

En hareketli kadranlara otomat tadında mekanik can veren usta saatçi Jaquet Droz, Grande Seconde Moon Black Enamel modelinde sanatının en sade halini sunuyor. Modelin can alıcı noktası, oniks disk muhteşem ay fazı göstergesi ve sadece 122 yıl 46 günde bir düzeltme gerektiriyor. Ayrıca 18 K altın bir halka ile çevrili ve etrafında tarih indeksleri yer alıyor.  Modelin 43 mm çaplı kasası altın ve kadranı ise amblematik “8” tasarımını koruyor.

Fiyatı: 29.700 CHF


Patek Philippe, Aquanaut Chronograph 5968A

Patek Philippe, 2018 Baselworld kapılarını açar açmaz ilk ziyaret edilen stantlardan biri oldu. Sürpriz edisyonları ise bu heyecana değdiğini kanıtlarcasına yeniliklerle doluydu. Aquanaut Chronograph 5968A’da bu modellerden. Aktif hayatın içerisinde olduğunu adeta haykıran model, cesur rengiyle karşımıza çıkıyor. Spor ve şıklığın güzel bir karışımı. Renkli kadranı kayışı ile uyum içerisinde. Kasanın yanında ise kronografı çalıştıran iki adet baskı butonu bulunuyor. 42.2 mm çapında sekizgen çelik kasası ise DNA’sından kopmadığını net bir şekilde ifade ediyor. Gözler kavuniçi renkli kayışta kilitlense de marka siyah rengi de opsiyonel olarak sunuyor.

Fiyatı: 38.600 CHF


Jacob & Co, Twin Turbo Furious

18 adet limitli olarak üretilen Jacob & Co Twin Turbo Furious modeli, saatin dakik çalışmasını ikiz tourbillon ile sağlıyor. Denge merkezi tourbillonlar, dönüşlerini 24 saniye içerisinde 3 eksende tamamlıyorlar. Teknik ve estetik dolu yüksek saatçiliği ile bu yılın en güzel örneklerinden biri. Saat 6 konumunda 50 saatlik güç rezerv göstergesi bulunuyor. Kasanın yanında 3 konumunda ise kurma kolunu tüm zarafeti ve farklılığıyla görüyoruz. Zamanı gösteren kadranının tasarımı motor sporlarından esinlenilmiş. 18 K kırmızı altın ve karbon fiber kasası içerisinde kronograf özellikli mekanizmasını muhafaza ediyor.  

Fiyatı: Henüz açıklanmadı


Blancpain, Villeret Quantieme Complet GMT

Blancpain’in ay fazlı takvim modeli markanın adeta imzası niteliğinde bir tasarıma sahip. Villeret ailesine ait ve GMT özelliği bulunuyor. Kendi yapımları silisyum denge yaylı mekanizması ayrıcalıklarından sadece biri. 40 mm kasa çapı iki farklı versiyonda tasarlandı. Biri paslanmaz çelik kasa içerinde beyaz kadran üzerinde, beyaz altın Roman rakamları ile saat indeksleri diğeri ise pembe altın kasa, pembe altın Roman rakamı indeksleri ile opal kadran. Her iki modeli de aligator kayış veya çelik bilezik ile sunuluyor.

Fiyatı: 14.900 $  paslanmaz çelik, 24,900 $ kırmızı altın


Bvlgari, Octo Finissimo Tourbillon Automatic

Bvlgari Octo Finissimo Tourbillon Automatic, dünyanın en ince otomatik saati ve en ince tourbillon saati olarak iki rekorun sahibi oldu. 3.95 mm titanyum kasası içerisinde 1.95 mm kalınlığında kendinden kurum mekanizması bulunuyor. 52 saat sürekli çalışabiliyor. Titanyum kasasına yine titanyum bileziği eşlik ediyor. Muhteşem mekanizması saat kadranında rahatlıkla görülebiliyor. İncelik konusunda bu yılın iki dünya rekoruna sahip model sadece 50 adet üretilecek.

Fiyatı: 120.000 CHF


Hublot, Big Bang Sapphire Tourbillon
Safir kasanın öncülerinden Hublot, Baselworld 2018’de Big Bang Sapphire Tourbillon modelini tanıttı. İskelet tourbillon, ultra dayanıklı ve transparan malzemeden üretildi. Modelin kasa, kadran, bileziği ve tourbillon mekanizması tamamıyla şeffaf olarak üretildi. Böylece yüksek saatçiliğin sınırlarını aşarak saat ustalığını çok farklı noktalara taşıyor. Pırlantadan sonra en dayanıklı malzeme olan safir modele can verirken, 99 adet sınırlı olarak üretildi. Böylece füzyon sanatının akıllılığını ve saflığını her zamanki gibi ustalıkla bir araya getirdi.

Rolex, GMT Master II

Rolex’in ikonik pepsi bezel GMT modeli pilotlara 2 farklı zaman göstermesi amacıyla tasarlanmış ve uçuş anında en büyük yardımcıları olmuş. Yeni versiyonunda da GMT Master II, Rolex’in seramik materyali olan kırmızı ve mavi Cerachrom ile üretildi. Ayrıca beş linkli Jubilee bileziği ve birçok Rolex saatinin üretildiği dayanıklı bir malzeme olan Oystersteel kullanıldı ve böylece ilk kez üç özelliği birleştiren model oldu. Kendinden kurum yeni mekanizması Rolex teknolojisi ile can buluyor. 40 mm kasa çapına sahip ve 100 metre su basıncına dayanıklı.

Fiyatı: 9.250 $


TAG Heuer, Carrera Heuer 02 GMT Chronograph

TAG Heuer’in efsanevi Carrera modeli  bu yıl 55. yılını kutluyor. Cesur görünümlü tasarımı iskelet kasa içerisinde sunuluyor. Kendi üretimleri mekanizması Calibre 02, kadranda 3-6-9 konumlarında sayaçlarını barındırıyor. Ayrıcalıklı bir kronograf model, tamamıyla çelik kasaya sahip. 45 mm kasa çapı ile büyük bir ölçü içerisinde bilekleri süslüyor. İki tonlu seramik bezeli siyah ve mavi renklerde. Kadranda ayrıca GMT ibresi kırmızı ile belirtildi. 75 saat güç rezervi bulunuyor. 

Fiyatı: Henüz açıklanmadı


Chopard, L.U.C. Quattro

Baselworld 2018’de Chopard, çağdaş sportif bir model ile sevenlerini memnun edici bir tasarım sundu: L.U.C. Quattro. Çağdaş, seçkin bir yaratıcılığın bileklerde buluşması, ikonik versiyonun yeniden şekillenmesi ile oldu. Yeni gümüş tonundaki kadranı 18 K altın kasa ile çerçevelendi. İnce ve yüksek performanslı kalibresi ise 9 gün kesintisiz çalışıyor. Modern beyefendilerin tercih edeceği modele mavinin en güzel tonu ile kayışı eşlik ediyor. 43 mm kasa ölçülerindeki kasanın arkası ise safir kristal olarak tasarlandı.

Fiyatı: 24.600 CHF

DAHA FAZLASI İÇİN: www.oggusto.com

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR