Dünya Kupası'nın Kazananı: Dua Lipa

Dünya kupası açılışında sergilediği güzelliği pardon performansıyla dikkatleri üzerine çeken Dua Lipa'nın hayatını, kariyerini sizin için derledik.


Dua Lipa
Lipa, 22 Ağustos 1995'te Londra'da doğmuş. İlk ismi olan "Dua" bir Arnavutça kelime ve "Seni seviyorum", "istiyorum" veya "ihtiyacım var" gibi anlamlara geliyor.

Ailesi Kosova'dan etnik birer Arnavut'tur. Sylvia Young Theatre School'da okumuş. Lipa, Kosova'nın bağımsızlığını ilan ettiği zamana denk gelen 2008 yılında ise ailesiyle birlikte Kosova'ya göçmüş. 15 yaşında iken tekrar Londra'ya dönmüş ve arkadaşları ile yaşamaya başlamış. Genç güzel bu dönüşüyle müzik kariyerine odaklanmak istedi ve 16 yaşında tekrar model olarak çalışmaya başladı.

Dua Lipa
Babası geçmiş zamanda bir Rock müzisyeniydi ve onun müziklerini dinleyerek vakit geçirdi. 14 yaşındayken favorileri Christina Aguilera ve Nelly Furtado şarkılarını YouTube üzerinde cover'layıp yayımladı.

Dua Lipa
2015 yılında Lipa ilk albümü için Warner Bros. Records ile çalışmaya başladı. Ağustos 2015'te ilk single'ı olan "New Love"ı yayımladı. Lucy Taylor tarafından yazılan ikinci single'ı "Be the One,"ı Ekim 2015'te çıkardı.

Dua Lipa
Lipa, müzik tarzını "Dark Pop" olarak tanımlıyor.

Dua Lipa
Kendi isminin başlık olarak kullanıldığı debut stüdyo albümü 2 Haziran 2017'de yayımlanmak üzere planlanlandı.

Dua Lipa

Dua Lipa

Dua Lipa

Dua Lipa

Dua Lipa

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X