Dünyanın En Büyük ve En Lüks 7 Evi

Öğrenci evlerinde 1+1' e bile 20 erkek sığabilir iken, bu devasa derece büyük evlere kaç öğrenci erkek sığar? Tahminimce üniversitenin hepsine yetecek kadar yer vardır? Bu muhteşem büyük evlere sahip olsaydınız ne yapardınız bilmem ama ben içinde at koştururdum.


Buckingham Sarayı
Saray, Kraliçe Elizabeth’e göre sadece sıradan bir ev olan Buckingham Sarayı’nın değeri 1.5 milyar dolardır. 1703 yılında inşa edilmiş olan sarayda, 188’i görevli yatak odası, 52’si kraliyet ve misafir yatak odası, 92’si ofis, 78’i banyo ve 19’u yemek odası diyebileceğimiz fazla gösterişli oda tipinden oluşan toplamda 775 oda bulunuyor. Havuz, göl, tenis kortu, sinema, hastane, şapel gibi birçok fazla özelliği var.

Dmitry Rybolovlev – Maison de L’Amitie
Maison de L’Amitie dostluk evleri anlamına gelmekte olan Neoklasik bir saray olarak tanımlanan yapı 5.760 metrekarelik bir alanda yer alırken harici yapıları ile 7.594 metrekarelik bir alan kaplamakta.18 yatak odası, 22 banyo, 1 balo salonu, 1 medya odası ve 1 sanat galerisi bu Maison de L’Amitie içinde yer alan bölümler arasında. Ayrıca ana kapısının arkasında, okyanus manzarasına sahip bir oda da bulunmakta. Florida’nın Palm Beach bölgesinde. tabikide  plaj, malikaneye özeldir. Ev, yaklaşık 10 bin metrekare. Malikanenin son sahibi Donald Trump’tı. 50 arabalık bir garajı var. Altınlarla, elmaslarla süslenen ev eşyaları hala içindedir. 59.8 Milyon dolardır.

John Paulson – Hala Ranch
İç mimarisi ile bir sanat eseri adeta. Beyaz Saray’dan büyük olmasıyla dikkatleri üzerine çeken bu mimarlık şaheseriyle 15 yatak odası, 16 banyosu vardır. Üstelik bu yatak odalarının büyük kısmı de avluya sahip ve bir çoğunun penceresi Aspen manzarasına açılıyor. Colorado Eyaletinin Aspen şehrinde, 380,000 m²’lik alana kurulmuş 5.200 m²’lik bir çiftlik evi olan Hala Ranch’e, Arapça “Hoş geldiniz” anlamına gelen “Hala” ismini, eski sahibi Suudi Arabistan’ın eski ABD elçisi Prens Bandar bin Sultan vermiştir. Paulson bu  muhteşem mülkü satın aldıktan sonra bahçeye kattığı yapılar ve düzenlemelerle, evin değerini bir hayli yükseltmiş ve Amerika Birleşik Devletlerinin en pahalı 3. evi haline getirmiştir.


XANADU 2.0 / WASHINGTON / ABD
 Tabikide dünyanın en zengin ikinci adamı olan Bill Gates’in duyulmuş meşhur evinede listemizde yer vermesek olmazdı. 12 bin metrekarelik evin kendine özel rıhtımı ve plajı, havuzunun bile su altı özel müzik sistemi vardır.
 

Albemarle House
 ABD'nin Virginia eyaletindeki Albemarle House, yeşillikler ile donatılmış yükselen lüks bir yapı. Evde helikopter sahası, 45 oda , şapel ve havuz var. Malikanenin değeri ise 100 milyon dolardır.
 

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı
I. Abdülhamid'in erkek çocuğu Burhanettin Efendi için amcası Abdülaziz tarafından 1911 yılında satın alınmış ve şehzadenin adını taşıyan 64 odalı bir bina, İstanbul Boğazı'ndaki en büyük yalılardan biridir. Arka tarafta bulunan  bahçesinde büyük kışlık köşkü olan yalının 60 metrelik rıhtımı var. Birçok aşk ve skandal hikayesine konu olmuştur. Yalının değeri 100 milyon dolardır.
 


The Pensmore Mansion
Springfield’in güneyindeki tepelerde inşaatı halen sürmekte olan The Pensmore Mansion, Amerika’nın büyük evleri arasına şimdiden girmeyi başardı.Tüm alanı Beyaz Saray’dan daha geniş ve büyüktür. Deprem, bombalı saldırı ve füzelere karşı çok dayanıklı olarak tasarlanan evin gizli geçitlere de sahip olduğu söylemler arasında yer almaktadır. Kilometrelerce uzaklıktan görülebilen devasa bir evdir. İnşa ettiği evin sadece bir aile evi olmadığını, enerji etkinliği yüksek, çevreci ve her türlü afete veya savaşa dayanabilecek bir yapı olduğuna dikkat çekiyordur.
 

ÇOK TIKLANANLAR